Pomoc Pamięć podręczna SSD

czasna.net TP

Nowy użytkownik
Noobie
21 Lipiec 2021
5
1
3
52
QNAP
TS-x53D
Ethernet
10 GbE
Witam
Przymierzam się do konfiguracji pamięci podręcznej raid 1 r+w 2x128GB dla danych docelowo umieszczonych na raid1 2x4TB, dużo rożnej wielkości plików głownie dokumenty . Dokonałem profilowania dysku z poziomu aplikacji qnap otrzymując raport zamieszczony poniżej .
Proszę o potwierdzenie mojej interpretacji tego reportu - aby osiągnąć najlepsza wydatność i żywotność (OP over-provisioning ) nadmiarowa alokacja ustawiona na poziomie 50% pozwala mi zachować szybkość (IOPS 7/8tys) i żywotność SSD tracąc na pojemności cache do 54G co mi w zupełności wystarcza . Z góry dziękuje za zainteresowanie
upload_2021-7-21_11-12-45.png
 
Witam,

zainteresował mnie ten temat, mimo postawienia dzień wcześniej nowego SSD'eka jako cache usunąłem go i zapuściłem ten test, ale nie bardzo wiem, jak zinterpretować wyniki i co gdzie potem ustawić ?

Poniżej zamieszczam zrzut z raportu :
ai.imgur.com_WXCivrB.png

Jeżeli to nic nie mówi, to mogę zapodać link do ściągnięcia, gdyby ktoś chciał.

Jeżeli się ustawię na dolnym wykresie, to pokazuje mi się coś takiego :
ai.imgur.com_eyKyLvW.png

W/g mua to najlepszy wynik IOPS jest przy 10 %.

Na koniec pytanie : test zrobiony i co dalej ?

Pozdrawiam,

S.
 
popatrz na cały wykres
sprawdź gdzie masz najwięcej IOPS , przy najmniejszym zużyciu powierzchni dysku (OP)
mnie wychodzi że to 110 GB w Twoim wypadku (a patrze na słabego screenshota) :p
 
OK, dałem na ten moment 50 %, zawsze mogę to zmienić.

Dalej jednak nie bardzo wiem, jak interpretować wyniki testu mojego dysku SSD ...

Pozdrawiam,

S.

ps. poradnik, który przesłałeś przejrzałem, ale nie widzę żadnej konkluzji z niego płynącej.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Pamięć podręczna SSD
  2. pamięć podręczna
  3. nadmiarowa alokacja