Instruktaż/Tutorial Plex DLNA 4K poprawne odtwarzanie na TV Samsung, SONY - QNAP

pecet

music makes you lose control...
Q's Expert
6 Czerwiec 2015
78
2
60
33
Nowy Sącz
QNAP
TVS-x73
Ethernet
100 Mbps
Aby poprawnie odtwarzać filmy w ich oryginalnej rozdzielczości bez problemów z kompatybilnością (rwanie obrazu lub wychodzenie do menu przy wyższym bitrate) aplikacji PLEX lub jej wymuszonym transkodowaniem najprostszą metodą jest wykorzystać bardzo dobry wbudowany w PLEX serwer DLNA.

Ale to nie takie proste...

Sprawdzona metoda na TV Samsung 4K, FullHD i Sony 4K, 8K.
Qnap: TVS - x73e, TVS - x63, TS - 453Bmini (na tych modelach wykonałem testy) czyli można stwierdzić, że każdy AMD i Intel się nada co do ARM to nie mam pewności.
Plex - 1.16.x.xxxx

Pierwszy problem pojawia się w TV Samsung 4K gdzie po wejściu do biblioteki nie dość, że nie wyświetla okładek filmów, to nie można odtworzyć żadnej zawartości w rozdzielczości wyższej niż FullHD.

Na TV Sony (sprawdzałem na SONY ZG9 :D) przy niektórych formatach audio Plex na siłę transkoduje dźwięk chodź TV wspiera go bez problemu. Powoduje to rwanie obrazu lub buforowanie gdy procek Qnap'a nie wyrabia. Reszta działa bez problemu: W folderach multimediów są widoczne okładki i pełna synchronizacja z app. w kwestii pamięci osi czasu oglądania.

Rozwiązanie:

TV Samsung 4K lub dowolny na Tizenie:
1. Połącz TV poprzez WiFi a nie kabel. Wbudowana karat sieciowa nawet w najnowszej serii 2019 jest 100mbit. Więc nawet WiFi w "n" będzie większej przepustowości. Niektóre filmy 4K o wysokim bitrate (remux) bez problemu potrzebują 120 - 130 mbit/s.
2. Zaloguj się do Qnapa poprzez putty. W "mc" znajdź bibliotekę z aplikacją PLEX.

/share/CACHEDEV...._DATA/.qpkg/PlexMediaServer
a następnie,

/Resources/Profiles
i kasujecie SamsungSmartTV.xml

Telewizor będzie od teraz korzystał z profilu Generic.xml, który lepiej sobie radzi z Plex DLNA (musicie zobaczyć sami) :Dumny:
3. Zrestartuj (wyłącz i włącz ponownie) Plex'a.

Jeśli jednak będziecie mieć jakieś problemy to ponowna instalacja (aktualizacja) przywróci te profile. Oznacza też to, że po każdej aktualizacji musimy skasować w/w .xml

TV Sony 4K, 8K - Android TV
Analogicznie jak w Samsungu tylko kasujemy profile SONY.
W modelach 2017 < przełączanie na WiFi nie jest konieczne (nie jestem tylko pewien co do tańszych serii).


Mam nadzieje, że komuś pomogłem. Ja sam miałem problem, ponieważ media center i DLNA w becie QTS 4.4.1.xx jeszcze nie działa tak jakbym chciał.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP TS-453Bmini