Pomoc PLEX - dostępo poza siecią domową IPv6

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
143
83
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Hej
Do niedawna śmigało UPC z IPv4. Port 32400 na routerze odblokowany i miałem dostęp do swoich zasobów poza siecią domową. Ale UPC przejęło Play. Przedstawili mi nową ofertę która daje 50% wyższy upload więc się zgodziłem. Okazało się że jest tylko IPv6, nie ma opcji na razie na IPv4. Straciłem dostęp do zasobów poza domem... Jak to ugryźć? Proszę o info jak dla totalnego nooba. Znalazłem takie info

After a bit of research I was able to get Plex to run exclusively through Tailscale with these steps:
1. Have Tailscale setup and know your vpn ip for your server.
2. Make sure to have remote access disabled on Plex.
3. go to Plex webview and enter settings > Network.
4. Under Custom server access URLs, type the server's Tailscale IP, eg http://plex.host.tailscale.ip:32400
5. Save Changes
6. Done

Sróbowałem na smartfonie i działa... ale nie zawsze chce się połączyć. Jakieś inne sprawdzone pomysły?
 
No to gdzie uderzyć po pomoc by ktoś mnie za rączkę poprowadził w sprawdzonej konfiguracji? Chciałbym zaby PLEX działał bez konieczności zabawy u odbiorcy, tak jak do tej pory było.
 
IPv4 i IPv6 są niezgodne, jak diesel i benzyna
musisz mieć pośrednika

formalnie jest coś takiego jak Teredo (informatyka) – Wikipedia, wolna encyklopedia
ale to nie pasuje do Twoich potrzeb

więc wracając do orginalnego pytania:
tak musisz mieć coś pomiędzy IPv4/IPv6 i zapłacić za to

albo powiedz swojemu dostawcy żeby spier..ł z IPv6 i wypowiedz umowe.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@Butler a jak do tej pory korzystałeś z Plexa, w sensie w przeglądarce pisałeś swój IP:port, lub w appce? Czy już po jakiejś domenie ?
Czy w grę może wchodzić właśnie dodatkowe oprogramowanie VPN?(Tailscale właśnie)

Sent from my Xiaomi 14 pro
 
Pod UPC IPv4 otwarty port w routerze 32400 i w sumie nic więcej, w ustawieniach serwera PLEX pojawiłem się na zielono zarówno lokalnie jak i publicznie. Za resztę komunikacji odpowiadała już apka.

PLEX serwer - wchodziłem z poziomu QNAP (otwieralo przeglądarkę) lub z poziomu aplikacji którą mam zainstalowana na PC.

Z Tailscale dopiero zaczynam się bawić. Na razie mam w niej serwer i telefon z androidem.
 

Mogą Cię zainteresować

M
Odpowiedzi
238
Wyświetleń
{liczba}K
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
{liczba}K
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-dost%C4%99po-poza-sieci%C4%85-domow%C4%85-ipv6.41116/page-2