Pomoc PLEX - dostępo poza siecią domową IPv6

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
143
83
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Hej
Do niedawna śmigało UPC z IPv4. Port 32400 na routerze odblokowany i miałem dostęp do swoich zasobów poza siecią domową. Ale UPC przejęło Play. Przedstawili mi nową ofertę która daje 50% wyższy upload więc się zgodziłem. Okazało się że jest tylko IPv6, nie ma opcji na razie na IPv4. Straciłem dostęp do zasobów poza domem... Jak to ugryźć? Proszę o info jak dla totalnego nooba. Znalazłem takie info

After a bit of research I was able to get Plex to run exclusively through Tailscale with these steps:
1. Have Tailscale setup and know your vpn ip for your server.
2. Make sure to have remote access disabled on Plex.
3. go to Plex webview and enter settings > Network.
4. Under Custom server access URLs, type the server's Tailscale IP, eg http://plex.host.tailscale.ip:32400
5. Save Changes
6. Done

Sróbowałem na smartfonie i działa... ale nie zawsze chce się połączyć. Jakieś inne sprawdzone pomysły?
 
ok nie znam się z swojej domeny mam
plex.dupa.pl
nas.dupa.pl

no i generalnie tak dalej ale czy można robić wpisy na IPv6 nie wiem

ale nie wiem czy czasem OP nie robił watku z revers-proxy i szło to jak krew znosa
 
Jak tak od siebie dodam że nawet jak by Ci się udało zrobić to revers-proxy z pomocą to będziesz w dupie bo cokolwiek by się nie wywaliło bedzię dużo pracy... aby to ogarnać co gdzie dlaczego...
 
Kontaktowałem się z działem technicznym klienta detalicznego Play. IPv4 nie jest dostępne. Była jakaś tam opcja że umowa na firmę w opcji biznes pozwoli mi na IPv4. Okazało się że tu także IPv4 nie jest dostępne, a konsultant biznes z rozbrajającą szczerością dodał że ma wiele telefonów w tej sprawie.
 
No ale gdzie? Jasno i krótko, NIE MAM ALTERNATYWY.

dost-pno-internetu.png
 
Nie mam fizycznie światłowodu tylko koncentryk którym operuje Play, to co mają mi inni zaoferować? Nie ma nikogo kto mógłby przedstawić ofertę, próbowałem się z kilkoma lokalnymi firmami kontaktować ale w mojej lokalizacji w tej chwili nie ma takiej możliwości. Słabe jest to że nie mieszkam na peryferiach a tylko 3,5km od ścisłego centrum Gdańska.
 
więc mordeczka w kłódeczkę i szukasz sobie VPSa w Polsce , który ma zarówno IPv4 i IPv6 i patrzysz ile będziesz płacił miesięcznie za swoje pomysły z Internetem !

OVH (cena za rok z góry!)
Screenshot 2024-01-27 at 13-18-13 Podsumowanie - OVHcloud.png
Połączono posty:

az.pl - vps standard + IPv6 = 47 zł /msc
Połączono posty:

nazwa.pl
home.pl - omijam szerokim łukiem
 
Witam, nie wiem czy Twingate już ma możliwość na IPV6 ale mieli wprowadzić w tamtym roku może by ci to pomogło, inaczej będziesz musiał korzystać z Tailscale lub Zero Tier, jest jeszcze OpenZiti podobne do Twingate i o ile dobrze pamiętam to wspiera ipv6 ale i tak bedziesz potrzebował kogoś kto ci pomoże wszystko ustawić.
 
  • Lubię to
Reakcje: Butler
plex powinien bez problemu przecież łączyć się na ipv6, przecież to ip jak każde inne, w niemczech 70% internetu jest na tym?

Inna kwestia, że umowę można przedłużyć bez problemu w UPC nadal, nie trzeba do play przenosić.
 
plex powinien bez problemu przecież łączyć się na ipv6, przecież to ip jak każde inne, w niemczech 70% internetu jest na tym?
No co poradzę... działało, nie działa
Inna kwestia, że umowę można przedłużyć bez problemu w UPC nadal, nie trzeba do play przenosić.
Tak, mogłem nie podpisywać nowej umowy i zostać bezterminowo z UPC. Ale to i tak kwestia czasu, prędzej czy później (raczej prędzej) PLAY wygasi UPC. Poza tym sprzęt do odbioru TV w PLAY ma o wiele większe możliwości niż kłopotliwy do tej pory Horizon oraz dwie karty CI+. Pierwsze dni korzystania to zafascynowanie domowników którzy zaczęli mi się stawiać jak zasugerowałem powrót do starych sprzętów. Na każdym posłucha się Tidal, odpali VOD, oglądnie PLEX, obejrzy TV, YouTube itd. Bym wiedział jakie hocki klocki z ipv6 to bym nie migował do PLAY, czego oczy nie widzą temu serca nie żal i nikt by nie marudził.
 

Mogą Cię zainteresować

M
Odpowiedzi
239
Wyświetleń
{liczba}K
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
{liczba}K
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-dost%C4%99po-poza-sieci%C4%85-domow%C4%85-ipv6.41116/page-2