Pomoc Plex HDStation błąd odtwarzania filmów.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
No więc tak. Byłem strasznie zadowolony z DLNA bo wszystko działało aż do momentu kiedy chciałem odpalić jeden film AVI. Myślę sobie ok to świetny moment abym poznał jedna z dla mnie nowych funkcjonalności NAS. Odpaliłem HDStation a w nim Plex (o dziwo jestem tak z niego zadowolony że nawet zrezygnowałem z instalacji KODI, co prawda mam problem z MetaDanymi ale może przejdzie).

No i zalogowałem się na Plex HDStation przez kod PIN. Wszystkie firmy się wyświetliły poprawnie. Niestety przy próbie uruchomienia filmu czeka mnie nie miła niespodzianka. Czekam ponad 3 minuty aby film się uruchomił, a jak już łaskawie to zrobi film odpala się z przyspieszeniem tzn. nie ma dźwięku a obraz jest przesuwany z większa prędkością niż powinien.

Mam to na każdym filmie, jakie posiadam na NAS.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253A


\\\EDIT

Problem został rozwiązany. Skasowałem całe HDStation i Linux Station. Zainstalowałem na nowo; Restart; Odinstalowałem Kodek Pack; Zainstalowałem; Restart. Aktualnie filmy działają na HDStation.

PS. Jednak nie będę instalował Kodi, Plex w zupełności wystarczy.

P.S. Sterowanie telefonem jest dużo lepsze niż pilotem!
 
Z tego co pamiętam problemem był CodeckPack i potrzeba jego przeinstalowania.

Następnym błędem było majstrowanie ww ustawieniach dźwięku w samym Plexie. Włączenie np. DDS powodowało ze filmy przyśpieszały i nie było dźwięku. Jak by kodeki były złe, lub sam sprzęt tego nie wspierał.

Mam HD 3.1B

Aktualnie mam kombinacje PLEX www z FilmWeb + Kodi z Plec Conecktor. I spisuje się lepiej niż dobrze!
 
Dzięki za odpowiedź _Floyd,
większość problemów ustała po zainstalowaniu HD 3.1A ((nie tnie już YT, odtwarza HDplayer itp.)

Jednak nadal pozostaje kwestia PLEX'a na TV, tutaj tnie nadal.

Czy mógłbyś zrobić screeny / zdjęcia swoich ustawień w PLEX na HD? Grzebałem w tym pół dnia ale nadal problem pozostaje.

I prosiłbym Cię o instalkę HD 3.1B to może jest w niej coś poprawione więcej niż w moim aktualnym HD 3.1A.
 
HDStation mam instalowane prosto z App Center od Q. W zasobach forum jest również HDStation:
HD Station [Intel x86_64]

Co do ustawień Plex w HD Station to mam ustawienia standardowe, jak przy pierwszej instalacji, beż żadnych zmian.

Plex przez www działa Ci dobrze?
 
Tak. Skasuj wszystko:
upload_2017-7-17_11-33-51.png


I zainstaluj ponownie.

Lub
upload_2017-7-17_11-35-4.png


Wybierz usuń i zainstaluj ponownie.

Mała uwaga Plex dla HD Station to nie ten sam Plex co w AppCenter.

Sprawdź też czy masz zainstalowany KodekPack.
 
Panowie, pomocy.
Mam taki sam problem jak Wy. Przez HD Station w Plexie wszystkie filmy w DTS i innych wariantach dźwięku wielokanałowego odtwarzają się jakby dwa razy za szybko i bez dźwięku. Wczoraj, kiedy pierwszy raz zainstalowałem i odpaliłem HD Station było ok, dzisiaj dramat.
Próbowałem już sposobu z odinstalowaniem HD Station, restartami, doinstalowałem CodexPack i nic. Żadnych efektów.
Doszedłem tylko do tego, źe dotyczy to tylko filmów z dźwiękiem wieloknałowym. Jeśli jest zwykłe stereo lub AAC nie ma problemu.
Amplituner dekoduje wszystkie formaty (Denon X2000) także to też nie w nim problem, szczególnie że pierwszego dnia było ok Nic nowego nie doinstalowywałem też od wczoraj.
Czy jest jakieś jedno sprawdzone rozwiązanie tego problemu?
 
No właśnie tylko wyłączenie wszystkiego uśmierca możliwość wyplucia dźwięku wielokanałowego do AVR.
Na razie znalazłem rozwiązanie przejściowe. Wywaliłem Plex Home Theater z HD Station i zainstalowałem Plex Media Player. Wygląda trochę gorzej, ale z dźwiękiem nie ma żadnego problemu. Zagraniczne fora twierdzą, że Qnap nie aktualizuje Plex Home Theater dla HD Station już od jakiegoś czasu i stąd problemy we współpracy z najnowszymi wersjami Plex Media Server.
 
Qnap nie aktualizuje Plex Home Theater dla HD Station
Jak napiszesz w tej sprawie do Qnapa, to Qnap odpowie Ci że za aktualizację Plexa odpowiada producent a nie oni.
No widzisz i tu jest cały problem, że PHT to nie soft Plexa tylko ponoć QNAPA :D
Wszyscy, którzy pisali do Plexa na zagranicznych forach są odsyłani właśnie do Q.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDPlayer 13.