Pomoc Plex media server, This server is not powerful enough to convert video.

wnuczus

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2015
32
3
8
34
QNAP
Ethernet
null
Cześć, moi Bohaterzy ostatnio świetnie mi pomogliście, ale teraz niestety chyba nie da rady.

Jak kupowałem qnapika zastawiałem się po co mi mocniejsza maszyna teraz już wiem..

Gdy próbuje coś po DLNA wysłać z Plexa mam ten komunikat. Rozumiem, że może moja maszyna nie dawać rady. Ale i video station wysyła po DLNa taki film w 720p bez problemu i mogę oglądać ten film z dysku sieciowego. Więc trochę nie rozumiem gdzie jest problem, skoro inne bez problemu strumieniują film po DLNA.

Macie jakieś rady? Bo zakochałem się w PLEX, za to jak wygląda jak kataloguje filmy. Nigdy mnie nie zawiedliście wcześniej, mam nadzieje, że znajdziemy teraz znowu wspólnie rozwiązanie!
 
A tyle razy było. Jak najsłabszy ARM to taktuj go tylko jako dysk sieciowy. Zapomnij o multimediach/DLNA itp..
Tutaj nasza pomoc nic nie da bo autorzy Plexa jasno to określili:

upload_2015-12-13_11-50-18.png


Więc albo zrezygnujesz z transkodowania i zakupisz urządzenie które to będzie robić (jakiś odtwarzacz) albo zmienisz NAS.
 
No ale file server bez problemu odpala filmy na telewizorze tak samo Twinky tylko są problemy z napisami nie wiem jak je dodać. Więc tutaj jestem po prostu zdziwiony. Możesz mi to wyjaśnić?
 
No ok, mi ten Plex nie jest jakoś super potrzebny a da się jakoś w File Server ustawić polskie napisy?


I tak dalej nie rozumiem, jak to jest możliwe, że nawet 720p odpala natywny program a Plex nie.

A jaki QNAP najtańszy by odpalał bez problemu Plexa? tak BTW
 
A da sobie radę z muxowaniem napisów w locie ? Nie mam takiego urządzenia, więc jedynie snuje przypuszczenia. Skoro na Celeronach z x51 potrafi to rżnąć maszynę do granic możliwości to co dopiero na 212. Niech się wypowiedzą użytkownicy tegoż jak to im się sprawuje.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czuje, że już trochę jesteś zirytowany, a powiesz mi jak mogę to zrobić? to jest telewizor LG Smart TV z tego roku. Szukam też przycisku, jakiegoś przy filmie strumienuj do Telewizora czy coś ale nie widzę takiej opcji.
 
Nie ma przycisku. Jeśli to smart tv to może ma opcję montowania udziałów NFS/SAMBA i odtwarzanie bezpośrednie. Plex jak rozpozna to puści, innym razem nie bo będzie musiał przetranskodować. Powtarzam jeszcze raz to nie jest urządzenie pod multimedia (zwłaszcza o jakości obecnie dostępnej). Więc albo się pogodzisz, że czasem zadziała a czasem nie - albo skorzystasz z innych rozwiązań, które podawałem wyżej.
@pigers jest ekspertem od Twonky - może coś dorzuci.

Ja wyłączam się z dyskusji :)
 
Chwila chwila Plex zawsze zawsze transkoduje po stronie serwera. Nie można tego zmienić w żaden sposób, tak to działa i koniec.
Jeśli jednak chcesz korzystać z Plexa bez zażynania go przy odtwarzaniu kup Plex Pass lub poczekaj cierpliwie na wersję kolejną, w której jest możliwosć wcześniejszego transkodowania materiału.

To czy materiał jest transkodowany czy nie najlepiej poczytaj ten artykuł. Jeśli będziesz się do niego stosował odtwarzacz Twój będzie pobierał bezpośrednio materiał do odtworzenia bez transkodowania w locie.Transcoding Media


Nastepne i najważniejsze 212 to nie sprzęt do multimediów. Jeśli chcesz filmów, muzyki i Plex-a kup minimium 251. Jeśli chcesz 1080p filmy i FLAC na całości z PLEX kup 253 Pro minimum.
 
Chwila chwila Plex zawsze zawsze transkoduje po stronie serwera. Nie można tego zmienić w żaden sposób, tak to działa i koniec.
Jeśli jednak chcesz korzystać z Plexa bez zażynania go przy odtwarzaniu kup Plex Pass lub poczekaj cierpliwie na wersję kolejną, w której jest możliwosć wcześniejszego transkodowania materiału.

To czy materiał jest transkodowany czy nie najlepiej poczytaj ten artykuł. Jeśli będziesz się do niego stosował odtwarzacz Twój będzie pobierał bezpośrednio materiał do odtworzenia bez transkodowania w locie.Transcoding Media


Nastepne i najważniejsze 212 to nie sprzęt do multimediów. Jeśli chcesz filmów, muzyki i Plex-a kup minimium 251. Jeśli chcesz 1080p filmy i FLAC na całości z PLEX kup 253 Pro minimum.


Ale Drodzy Koledzy ja naprawdę rozumiem, 212p jest złe wyrzuć przez okno itp

Ale file station odtwarza filmy full hd, ale bez napisów. Twonky z napisami ale z krzaczkami, mi wystarczy, że będą te nieszczęśliwe napisy obojętnie gdzie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-media-server-this-server-is-not-powerful-enough-to-convert-video.16429/