Pomoc Podłączony dysk usb - Qnapa TS-269 PRO nie wstaje po restarcie

Mobby1977

Passing Basics
Beginner
20 Luty 2018
15
1
3
QNAP
TVS-x63+
Ethernet
100 Mbps
Cześć! Podłączyłem do mojego Qnapa TS-269 PRO dysk zewnętrzny dla zapewnienia sobie dodatkowego backupu danych. Moje pytanie brzmi, gdzie zmienię ustawienia aby mój Qnap wstawał po restarcie? Niestety od kiedy podłączyłem dodatkowy dysk na usb, Qnap nie wstaje po restarcie, gdy odepnę dysk zewnętrzny wtedy wstaje.

Dziękuję za wsparcie.​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0486 Build 20180215
Model serwera: Qnapa TS-269 PRO
 
Czy są Qnapy gdzie dyski wewnętrzne mogę trzymać w FAT lub NTFS? Chciałbym obejść na przyszłość format plików Linuksa. Po awarii chciałbym mieć możliwość normalnego podłączenia do byle jakiego kompa z Windows i odczytanie plików. Istnieje coś takiego?
 
Czy są Qnapy gdzie dyski wewnętrzne mogę trzymać w FAT lub NTFS? Chciałbym obejść na przyszłość format plików Linuksa. Po awarii chciałbym mieć możliwość normalnego podłączenia do byle jakiego kompa z Windows i odczytanie plików. Istnieje coś takiego?

QTS oparty jest na linuxie więc raczej mało prawdopodobne. Natywnym systemem plików jest EXT3/4.

Do windows możesz doinstalować sterowniki do EXT3/4 Link , i normalnie zczytać zawartość. Problem jest w tym że z tego co rozumiem masz dodatkowo RAID, czyli i tak potrzebujesz czegoś co ci odpowiednio odbuduje macież. Samo podpięcie dysku pod Windows nic nieda.

Pzdr.
 
Część danych odzyskałem podłączając jeden z dysków pod Windows + program Paragon.ExtFS.for.Windows.v4.0.64. Niestety, do niektórych katalogów nawet nie pozwoli mi wejść... Najgorsze jest to, że właśnie te katalogi są dla mnie najważniejsze :(
 
Część danych odzyskałem podłączając jeden z dysków pod Windows + program Paragon.ExtFS.for.Windows.v4.0.64. Niestety, do niektórych katalogów nawet nie pozwoli mi wejść... Najgorsze jest to, że właśnie te katalogi są dla mnie najważniejsze :-(

Szczerzę radze nie robić tego na własna rękę. Zobacz ile już narobiłeś sobie problemów. Oddaj w dobre i profesjonalne ręce to może odzyskasz wszystkie dane.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap nie wstaje
  2. odzyskiwanie danych z raid