Pomoc Podwójne mapowanie w Windows 10 2004

m1si0

Entry Technician
Q Associate
4 Grudzień 2015
67
1
5
8
38
blog.niteo.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Hej! Po ostatnie aktualizacji systemu posypało mi się mapowanie dysków. Zresetowałem PC bo myślałem, że pomoże - byłem w błędzie. Usunąłem więc dyski i zmapowałem je ponownie. Wszystko śmiga! Jednak reset PC i znów ta sama śpiewka. Dodatkowo podczas mapowania mam podwójnie wyszukiwany serwer. [zdjęcia poniżej]
azapodaj.net_images_d2d7792a2293e.png

azapodaj.net_images_3599c5daff710.png

azapodaj.net_images_491fd128b27e9.png

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.31421 20200907
Model serwera: QNAP TS-563
 
Mnie wkurza co innego. Jeśli twój profil zalogowanego użytkownika w WIN10 posiada hasło to windows zanim zapyta o poświadczenia do udostępnionego udziału będzie próbował się twoim loginem i hasłem zalogować. Rujnując pewne systemy ograniczające ilościowo błędne logowania jak np. w naszych Qnapach.
 
Używajcie skryptu MapDrives.vbs. To działa przez lata na każdym Windowsie.
Działało... do momentu zresetowania PC. Teraz po użyciu program zawiesza eksplorator i już nie montuje :( Chyba rzeczywiście jedyne rozwiązanie to reinstalacja systemu. No i kij, wytrzymał 5 lat co jak na Windowsa 10 chyba sporo, patrząc na to iż po drodze nie było żadnych perypetii :)
Nie wiem jak edytować post więc piszę kolejny... Zakupiłem właśnie kolejne QNAP'iątko :D TS-253D i ten problem nie występuje! Mapuje go pojedynczo i wszystko śmiga... Ktoś na coś może wpadnie?
A może te przełączniki wirtualne coś mają do tego? Czy ten drugi jest wymagany do czegoś?

Przełącznik wirtualny / Przełącznik zdefiniowany programowo

Przełącznik wirtualny:
Container Network (docker0)
Adres IP:
10.0.5.1
Fizyczna:
--
Wirtualna:
--
Członek:
Container Station

Przełącznik wirtualny:
Container Network (lxcbr0)
Adres IP:
10.0.3.1
Fizyczna:
--
Wirtualna:
--
Członek:
--
 
Jeden jest do kontenerów dockera a drugi do lxc - jak widać ubuntu występuje w obu rodzajach. Docker vs LXC - czym to się różni? - Szkoła Dockera
Zrzut ekranu 2020-09-15 202224.png

Wracając do mapowania, mnie też to wkurzało wiec wykombinowałem skrypt batch który wrzuciłem w harmonogram zadań. Uruchamia się na każdym komputerze przy uruchamianiu tego kompa z uprawnieniami zalogowanego użytkownika domeny - od tego czasu nie miałem zgłoszeń że coś nie działa.
 
Hi
Jak jakieś profile sieci ci zostały to wywal je ręcznie
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles

A mapowanie jak masz win 2012/R2 to masz u każdego użytkownika -> właściwości, na zakładce chyba konto czy tam profil i możesz ustawić na twardo, ofc o ile dobrze zrozumiałem ;) Bo jak masz domenę z qnap-a to już inna sprawa :)

pozdro
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mapowanie dysków
  2. hasło jest niepoprawne
  3. "nie jest dostepny"