Port Trunking dla laptopa

momowy

Nowy użytkownik
Noobie
18 Kwiecień 2017
1
0
1
36
QNAP
TS-101/TS-201
Ethernet
802.11ad
Witam,

jestem zainteresowany zakupem QNAP z obsługą port trunking ( link agregation ). Korzystam z laptopa bez zlącza enthernet dlatego niezbędny jest tutaj adapter. Znalazłem adapter uniteka z dwoma portami LAN:
Link: https://www.youtube.com/watch?v=Uf4CI3AFrTI
.
Moje pytanie brzmi czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby taki adapter lub inne urządzenie przesyłało transfery o o podwójnej prędkości łącza 1GBps ? z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam, Kamil
 
nie bardzo.
są różne algorytmy związane z trunkowaniem (bundlowaniem, lagowaniem... różne terminy, zależy od producenta sprzętu). Jeden z popularniejszych to trunkowanie portów z użyciem LACP.

ale niezależnie od tego, jakie rozwiązanie zostanie użyte, w większości z nich karta sieciowa/switch/karta sieciowa w QNAP stosują algorytmy związane z dystrybucją pakietów między portami w takim trunku/lagu/bundlu. I zazwyczaj jeśli urządzenie X (adres IP a.b.c.X) komunikuje się z B (a.b.c.Y) to tylko jeden port będzie użyty. Trunkowanie ma sens przy większej ilości adresów X/Y. Niektórzy producenci zaglądają do 4-ej warstwy (patrzą na port źródłowy/docelowy), ale to już specyfika sprzętu pozwala na to, albo nie pozwala.

krótko mówiąc, LACP (i podobne) mają zwykle sens tylko w większych sieciach. w domu- jeśli coś Ci może taki 2-gbitowy trunk dać- to najwyżej dostęp do urządzenia Z, jeśli transfer między X i Y osiągnie maksymalne wysycenie (1gbit) to ruch do Z będzie wykorzystywał drugi port w trunku.