Pomoc Problem myQnapcloud, ograniczony transfer, link myqnapcloud.com nie działa

boxicz

Nowy użytkownik
Noobie
2 Lipiec 2021
2
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć, jestem nowym użytkownikiem Qnap, większość terminologii związana z konfiguracją sieci jest mi obca, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Mam Qnapa TS431P2, zrobiłem podstawową konfigurację przestrzeni dyskowej, skonfigurowałem myQnapcloudlink i tu pojawiają się problemy
- xxx.myqnapclod.com - łączenie się przez tą nazwę nie działa, muszę używać smart link'a w postaci qlink.to/xxx - wtedy mogę się połączyć zewnętrznie do swojego Qnapa

- transfery danych przy zdalnym dostępie do Qnapa jest na poziomie 700Kb/s. Upload sieci, gdzie podłączony jest qnap ma 60 Mb/s, więc wykorzystuje tylko procent możliwości

Internet od UPC, Qnap połączony bezpośrednio do routera, nic nie przestawiałem w ustawieniach routera. Nie wiem jakie informacje byłyby jeszcze pomocne. Jeśli będzie trzeba, to porobię screeny.

Czytam forum od kilku dni, szukałem rozwiązań, ale z moim poziomem wiedzy niestety sam nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania. Będę super wdzięczny za pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1715
Model serwera: QNAP TS-431P2
 
porty nie są przekierowane
listę ich masz w myqnapcloud (w sensie w aplikacji w nasie)
Ok, zgłębiam temat i szukam po innych wątkach, ale nie do końca jeszcze wiem jak to zrobić. Włączyłem UPnP, kliknąłem "zastosuj w routerze", ale nic się nie zadziało, ciągle wyskakuje błąd. Wszedłem na konfigurator w UPC i jest tam możliwość ręcznego przekierowania portów, ale potrzebowałbym kilku rad:
- nowa reguła dla opcji przychodzącej czy wychodzącej?
- protokół TCP ?
- źródłowy/docelowy adres IP - nie mam stałego adresu ip, czy w obu wypadkach mam zaznaczyć wszystkie, pojedyncze czy jakiś zakres?
- źródłowy zakres portów - to te porty zewnętrzne, np 8084 a docelowe zakresy portów, to te z NAS, np 8080?

Dołączam screena z Qnapa i info o portach + opcje przekierowania portów z upc

Dzięki!
 

Załączniki

  • qnap.png
    qnap.png
    510,9 KB · Wyświetleń: 92
Ja zmieniłem porty, włączyłem automatyczne przekierowanie. Wcisnąłem zastosuj w routerze, porty się zmieniły w routerze, potem wyłączyłem automatyczne przekierowanie a porty zostały zamienione.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Myqnapcloud
  2. Problem myQnapcloud, ograniczony