Pomoc Problem z biblioteką plex

winiak

Entry Technician
Q Associate
18 Kwiecień 2020
67
7
8
34
QNAP
TS-x53D
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej, mam problem z plexem gdyż program nie widzi wszystkich plików w folderze. Dziwne jest to że wszystkie pliki w folderze mają ten sam schemat np. Star Wars the Clone Wars s01e01. W folderze mam 20 plików a plex widzi tylko 6 z nich, jak zmienię części plików nazwę np. skasuje Star Wars the Clone Wars i zostawię tylko s01e5 to wtedy ten plik jest widziany przez Plexa ale jak wrócę do pełnej nazwy to już go nie widzi. Najlepsze jest to że w niektórych folderach zamiast nazwy wg. schematu zmieniałem nazwy plików na 1 - 9 i wtedy plex je rozpoznaje. Kombinowałem na różne sposoby ale już nie mama pomysłu w czym może tkwić problem.
 
dograłem nawet wtyczkę Filmweba ale z tego co widzę to Agent jest tylko dla filmów, w serialach nie mogę wybrać tego agenta nawet ręczenie, dlatego chyba zastosuje się do klasyfikacji TVDB bo wkurza mnie że część plików nie ma właściwej nazwy.

Jeszcze jedno pytanie, z tego co widzę to na TVDB są dostępne dane ale plex ich nie zaciąga i dalej mam opis - odcinek 1
The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - Aired Order - Season 1 - TheTVDB.com

upload_2020-4-20_11-57-14.png
 
Z doświadczenia wiem ze wtyczka ta juz od dawna nei jest wspierana i radziłbym na nią uważać. TheMovieDB jest świetna biblioteką i nie widzę potrzeby korzystania z Filmweba.

Raz pobrane dane, innym sraperem potrzebują odświeżenia danych ponownie. Niestety kiedyś się napociłem jak to zrobić. Trzeba wejść do danej biblioteki zaznaczyć wiele plików i wybrać odśwież metadane.
 
filmweba wykorzystuje tylko do ręcznego poprawiana, miałem kilka przypadków że się przydał. Na razie mam zagwozdkę czemu plex nie pobiera metadanych dla niektórych seriali mimo że są w bazie.
 
zatem poczekam i sprawdzę za 2 dni :) a w tym czasie zrobię sobie porządki w nazewnictwie i plikach
czym pobieracie napisy do filmów? próbuje w Agentach zaznaczyć opensubtitles i przesuwam na górę ale jak przejdę do kolejnej zakładki i wrócę to opensubtitles jest odznaczone :(
 
wgrałem wtyczkę z githuba, w webtools jest jako zainstalowany ale nie widzę wtyczki w agentach. Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
 
czyli manualny reset z poziomu app center, to nie robiłem wcześniej. Zrobiłem to i już jest :) dziękuje za pomoc. Pytanie czy do już dodanej biblioteki SubZero pobierze automatycznie napisy?
 
Wejdź w jego opcje i chwile postudiuj. Z doświadczenia wiem że SubZero powinien być standardem w Plexie, a ewidentnie próbują wtyczki wykastrować. Podpowiem Ci że SubZero to lek na wszystko jesli chodzi o napisy. Dodaj tam też swoje konto z opensub...
 
dziękuje za pomoc, może wieczorem uda mi się przysiąść i na spokojnie przejrzeć opcje i je przestudiować
niestety mimo odczekania dwóch dni dalej metadane się nie pobrały, nawet jak wybieram ręczne odświeżenie to nie pobiera tytułów odcinków :( czyli problem musi być gdzieś indziej. Druga sprawa to zauważyłem że jak próbuje przewinąć film na tv to plex jakby się zacinał - zaczyna się ładować do przewijanego momentu ale dalej nic się nie dzieje. On tak ma czy to jakiś problem po stronie TV??? chociaż to bym wykluczył bo to samo jest na dwóch TV Samsunga
na pierwszy problem znalazłem rozwiązanie, Agenci mi się rozjechali ale poprawiłem i jest wszystko cacy :) pozostaje tylko kwestia zacinania się aplikacji przy przewijaniu
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zdalny dostęp do plików