Pomoc Problem z połączeniem się z NAS w wewnętrznej sieci operatora

matix9797

Nowy użytkownik
Noobie
3 Kwiecień 2019
2
0
1
26
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,
jestem w drugim domu, gdzie posiadam internet od Inei, jak w moim głównym domu, gdzie się znajdują serwery NAS i terminale są podłączone do jednej centrali i mam mały problem z połączeniem się z NAS w wewnętrznej sieci operatora.
Jak się połączę przez LTE to bez problemu czy u mojej cioci, który posiada takiego samego operatora (INEA) ale jest połączona do innej centrali i działa bez problemu.
Próbowałem kombinacje z portami nie mogę się w ogóle połączyć. Nawet próbowałem się połączyć z serwerem z poziomu strony: myqnapcloud.com.

W domu gdzie mam serwery ma publiczny adres IP.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1465 Build 20201024
Model serwera: QNAP TS-128 i QNAP TS-230

Pozdrawiam
 
póki punkt do którego się łączysz ma adres publiczny (czyli adres WAN na routerze NIE JEST na liście : Adres prywatny – Wikipedia, wolna encyklopedia) - da się do niego połączyc , odpowiednio przekierowując port na wspomnianym routerze.
Właśnie mam przekierowanie porty już od dawna, jak poza siecią operatora u różnych operatorów komórkowych bez problemu się łączę?


Dodałem zdjęcie, obecnie jestem w drugim domu, a serwer jest w pierwszym i jest podłączona do jednej centrali operatora. A u cioci mojej bez problemu, tak samo na LTE.
Przy normalnym połączeniu nie chce się połączyć, ale jak zrobię VPN to się połączę ale niska prędkość jest.
Jeszcze dodam że wcześniej działało z 2 tygodnie temu. Rozmawiałem z prywatnym opiekunem przydzielonego przez Ineę dzisiaj i potwierdzono ze nie było zmian w centrali.
 

Załączniki

  • INEA.png
    INEA.png
    22,5 KB · Wyświetleń: 71