Pomoc Problem z przekierowaniem domeny na TS-112P

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Najpierw opiszę moją sytuację. TS112P podłączony do sieci prywatnej. Internet dostarcza firma zewnętrzna światłowodem. Oczywiście IP NAS statyczne. Ip publiczny należy do operatora i jest również statyczny. Przekazałem technikowi prośbę o otworzenie portów 8080, 431 80 i 8081 dla mojego routera, bo po próbie połączenia się np. z chmurą, zgłaszał się mój terminal-router. Czy wystarczy na stronie nazwa.pl, w konfiguracji domeny podać jedynie IP publiczne i wtedy będzie dostęp do www? Nigdy jeszcze tego nie robiłem, zawsze korzystałem z płatnych serwerów trzecich i otrzymywałem zazwyczaj DNS`y. Rozumiem, że jak będę miał otworzone wspomniane porty, nie będę miał problemów z zdalnym dostępem.
 
pigers: był był.. chyba, że mi się śniło :D
Wojtek: czy Ty przypadkiem nie sprawdzasz tego z domu? tzn siedząc przy komputerze w swojej sieci lokalnej próbujesz sie dostać na te adresy lisow.com.pl?
Musiałbyś to sprawdzić będąc poza domem. Ewentualnie np. przez komórkę bez WIFI. Ten haczyk o którym mówiłem, to miał pomóc na http ewentualnie bo https działa poprawnie możesz mi wierzyć ;)
 
A u mnie jest tak:
upload_2015-3-8_12-40-55.png

Na komórce przy próbie połączenia Http nie wyświetla nic, przy próbie https ekran logowania QNAP`a
 
Httpsy działają... Oba - strona i logowanie qnapa. Ciekawy jestem dlaczego nie działają http... Trochę jestem w kropce. Skoro mówisz, że lokalnie strona www na porcie 80 się otwiera to problem musi dotyczyć routera.
Jak masz teraz ustawiony ten haczyk o którym pisalem? Odhaczony?
I powiedz czy reguła port mapping dla portu 80 wygląda identycznie jak ta dla 443 widoczna na screenshocie? (w tabelce wyglada identycznie ale może warto sprawdzić czy jest użyty może jakiś szablon (type: application czy cos)
 
DHCP jest nieistotny. Jak pisałem on tylko "wie" o tych adresach, które sam przydzielił. QNAPa ustawiłeś statycznie (i dobrze), więc nic mu do DHCPa. Tak jak pisałem.. zmień mu tylko konfigurację tak żeby adresy przydzielał np od 10 wzwyż, bo zrobi się sytuacja, że podłączysz takiego ipada do sieci i będzie konflikt adresów ip z qnapem (swoją drogą ciekawe dlaczego już tak nie zrobił tylko przydzieliło adres 7 - czyżby router dodatkowo pingował adresy??? dziwny sprzęt)
Co do przekierowania portów - powiem tak... to powinno działać chyba, że... Twój dostawca internetu blokuje porty 80 i 8080 u siebie... Myślę, że na tym etapie warto by było zadzwonić do nich i zapytać.
 
Moim skromnym zdaniem w tym przypadku nie zmienia to nic, bo to już konfiguracja php a Ty masz port zablokowany. Nawet telnet z zewnatrz na port 80 nie działa, więc do php nawet nie doszliśmy ;)
Jeśli nikt tu nie wpadnie zaraz na jakiś pomysł to zadzwoń do techników od swojego dostawcy internetu z pytaniem czy blokuja porty 80 i 8080, bo może niepotrzebnie się męczysz a wina jest po ich stronie.
 
Dlaczego w informacjach DHCP nie widać żadnego urządzenia podłączonego na 192.168.100.6. A córka, która przed chwilą była ze swoim iPad`em od razu pojawiła się w DHCP Information?
Bo popełniłeś błąd ! NIE wolno nadawać na sztywno adresu IP z puli DHCP ! Zawsze poza nią ! Bo jak będzie konflikt to oba urządzenia nie zadziałają.

Ja sugeruje przesunąć pulę na adres x.x.x.100 -> x.x.x.200 żeby nie przestawić wpisów w przekierowaniu portów.
a dostawcę jak najbardziej męczyć,
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Skoro się poprosiło o pomoc, za którą z góry serdecznie dziękuję, trzeba słuchać rad mądrzejszych od siebie. Zmieniłem pulę adresową jak sugerowałeś Pigers. Teraz wygląda to tak:

upload_2015-3-8_17-38-49.png


Jutro będę dzwonił do operatora. Dam znać czy problem został rozwiązany. Jeszcze raz Dzięki !!!!
Temat rozwiązany. Mój dostawca na porcie 80 miał przekierowanie na wszystkie terminale-routery w swojej sieci, aby mieć do nich zdalny dostęp w razie kłopotów. Po negocjacjach zwolnił port i wszystko śmiga.
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.