Pomoc Problem z QNAP 451+

Andrz3j

Passing Basics
Beginner
13 Luty 2017
6
1
3
40
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam, kupiłem niedawno nowy serwer QNAP 451+ i mam kilka problemów z nim. Posiadam serwer ReadyNAS, ma 7 lat zgromadziłem sporo danych i chciałem zaczął dziwnie pracować więc sobie polepszyć. Na dwóch dyskach WD RED (nowe) zainstalowałem system i chciałem skopiować dane. Pojawiło się kilka problemów:

1. Dane kopiowane na QNAP idą strasznie wolno czy ze starego serwera czy z komputera około 10mb/s (byłem wtedy podłączony laptopem przez sieć i monitorem do serwera). Przestawienie na IP v6 powoduje całkowite wyłączenie urządzenia z sieci.

2. Po skopiowaniu sporej ilości danych wyrzuciło system, serwer zaczął pikać i włączyła się ponowna instalacja, i przez długi czas problem się powtarzał. Kiedy dołożyłem trzeci dysk system zainstalowałem normalnie potem go wypiąłem i na tych dwóch WD znów zainstalowałem system jak za pierwszym razem bez problemu.

3. Wymyśliłem aby wykorzystać ten 3 dysk i zainstalować na nim system ale potem podpiąłem dyski WD i nie chciało ich wykryć. W opcjach wszystkie możliwości wiążą się z formatem a ja chciałbym móc zachować dane a na neutralnym dysku postawić system.

Może mi ktoś pomóc w tych trzech problemach?
 
Aby zobaczyć tę odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio
Aby zobaczyć tę odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. System dysku pierwszym razem