Pomoc Problem z ustawieniem replikacji

cezjusz

Nowy użytkownik
Noobie
3 Styczeń 2023
10
0
1
48
QNAP
TS-x30
Ethernet
100 Mbps
Witam

Jestem początkujący i mam mały problem

Mam dwa urządzenia w dwóch rożnych lokalizacjach (231p3 lokalnie i 4321zdalnie). Połączone VPN(open na mikrotiku). Lokalnie mogę się zalogować na zdalnego qnapa przez www i Ping tez idzie. Ale jak chcę zrobić replikacje mówi mi ze go nie widzi. Ssh włączyłem na obydwu napach użytkownik admin. Co robię źle ??
 
Już wiem w czym problem łącze się do kompa i qnap nie widzi go musze dodać routing i będzie ok.
Ale mam inne pytanie czy da się ustawić tak w qnapie żeby klient vpn o określonym czasie zestawiał połączenie vpn do drugiego qnapa i po zrobieniu zadania rozłączał ??
 
Spytam jeszcze o jedną sprawę zwianą właśnie z stale podłączony vpn czy w razie ataku jakiegoś syfa nie zaszyfruje albo uszkodzi archiwa na zdalnym qnapie bo dlatego chciałem rozłączać
 
Tylko twardziele nie robią backupów ;-)
Pytam poważnie takie rzeczy podstawowe to są o oczywiste chodzi mi o zabezpieczenie kopi qnapów bo mam kilka i chce zminimalizować ryzyko dlatego chciałem zrobić z kilku na jednego ale nie na stałych vpn tylko czasowych lub inny sposób o który pytam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. replikacje
  2. QuTScloud