Prosty NAS do domu

Bartek

Nowy użytkownik
Noobie
4 Luty 2013
5
2
3
47
QNAP
null
Ethernet
null
Witam
Poszukuje taniego rozwiązania dla przechowywania mediów z dostępem w sieci domowej.
Nie zależy mi na raidach i innych tego typu zabezpieczeniach, do tego mam dysk USB na którym przechowuje ważne rzeczy.
Potrzebowałbym miejsca na filmy i zdjęcia z możliwością oglądania ich na TV lub innych urządzeniach podłączonych do sieci domowej.
W tej chwili w sieci domowej mam dwa notebooki ( win7), dwa smartfony ( android i WP ) oraz PS3 i TV Sharp LE830. Wszystko chodzi na routerze Linksys e900. TV i PS3 jest podłaczona kablem sieciowym, reszta urządzeń po wifi.
Najważniejsze dla mnie to to aby dało się oglądać filmy z napisami jak avi tak i mkv oraz inne formaty.

Mam na uwadze Qnap-a TS-112/212 lub cos podobnego innych marek.

Poradźcie.
 
Krótko i na temat:

Ładnie, bez bajerów: HS-210
Bardzo ładnie, wydajnie: HS-251

Energooszczędnie i mniej estetycznie: TS-221
Taniej : TS-219

Połączenie TV <-> NAS tylko kablem, inaczej zapomnij o filmach HD.
Obowiązkowo UPS, 75% awarii wynika z gwałtownego braku prądu.
Dyski - zakładam że NAS nie będzie wyłączany, mogą być zwykłe do komputera, w trybie Single Disk (maximum miejsca , 0 bezpieczeństwa).

Resztę doczytasz na forum - jak zadziała Ci DLNA to się ciesz ;)
 
Krótko i na temat:


Energooszczędnie i mniej estetycznie: TS-221
zdecydowałem się na ten dysk z uwagi na w miarę optymalne parametry - procek + RAM

Teraz pytanie - jaki HDD do tego?
Czy to sa takie same dyski jak do PC czy coś bardziej wyrafinowanego ?
 
Teraz pytanie - jaki HDD do tego?
Czy to sa takie same dyski jak do PC czy coś bardziej wyrafinowanego ?
Jeśli (NAS) będzie chodził 24/7/365 to dyski dedykowane do NASów, jeśli nie (jest ryzyko) to można zamontować zwykłe tak jak do komputera. Tutaj ewidentnie NIE WOLNO oszczędzać. W końcu tym dyskom powierzasz swoje dane , czyż nie ?
 
dysk będzie chodził 24h na dobę,ale dane nie będą jakieś mega ważne
znaazlem taki dysk WD Red 2TB WD20EFRX (64MB, SATA/600)
nada sie?