Przenoszenie dysków między Qnapami

kbar44

Nowy użytkownik
Noobie
23 Grudzień 2010
5
0
1
Witam wszystkich

Czy możliwe jest przenoszenie dysków między Qnapami, a konkretnie chodzi o model TS401T. Qnap się popsuł cały czas jest na wyświetlaczu ciągle jest System Booting i nie idzie dalej. Qnap jest na gwarancji i przyniosą nowego, ale zastanawiam się czy da się przełożyć dyski do nowego Qnapa i zachować raida(RAID 5) i dane. Niestety nie pamiętam firmware jaki miał, a teraz nie mogę sprawdzić.

Z góry dziękuję za pomoc
 
Cześć,
Może się mylę, ale zachowując ten sam model (urządzenie) wystarczy przełożyć dyski (w prawidłowej kolejności) i powinno zadziałać. Software RAID powinien załapać bez problemu.
 
Serwis się spóźnia i jeszcze nie dostarczył nowego qnapa, ale mam pytanie:
czy muszę najpierw zrobić w konfiguracji RAIDA 5 i wtedy włożyć dyski, czy nie trzeba robić nic w konfiguracji i od razu wkładać dyski?
 
Witam,
Nigdy nie robiłem tego na Qnapie, ale na urządzeniach sprzętowych (kontrolerach RAID) jest tak jak napisałeś. Po wymianie kontrolera nie trzeba nic w nim konfigurować, podłączasz dyski i działa.
Konfiguracja RAID znajduje się na każdym z dysków.
Pozdrawiam
 
Witam,

No i się nie udało. Po włożeniu dysków do nowego qnapa, 3 z 4 dysków mają status Invalid, a jednego w ogóle nie wykrywa. Raid się nie stworzył. Dyski zostały włożone w tej samej kolejności, w jakiej były w poprzednim Qnapie. Ma może ktoś jakiś pomysł co można dalej zrobić?
 
Sprawa wygląda tak. Po przełożeniu dysków do nowego Qnapa należy wgrać wcześniej zbackupowaną konfigurację qnapa inaczej nie zobaczy dysków (w statusie będą widzoczne jako Invalid). Po wgraniu całej konfiguracji (dyski powinny być włożone), zostaną odtworzone udziały, ale tylko te które były w momencie robienia backupu konfiguracji. Jak pamiętamy nazwę udziału, to można go odtworzyć podają ręcznie ścieżkę do folderu, jak pliki są jeszcze na dysku to będą.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przenoszenie dyskow miedzy qnap