Pomoc Pytania na temat wirtualizacji

Antoni

Nowy użytkownik
Noobie
10 Luty 2016
12
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,
Niedawno posiadłem NAS QNAP TS-251+ i jako, że nie mam wiedzy na ten temat mam parę pytań dot. wirtualizacji:
1. Mam możliwość określenia czasu procesora i ilości pamięci dla VM i określam warunki brzegowe czy VM wciągnie wszystko co zadeklarowałem?
2. Nie do końca rozumiem filozofię funkcjonowania takiej VM, w kontekście dostępu do innych folderów NASa - oczekiwałem że po zmonotowaniu sobie WINXP w łatwy sposób zmapuję sobie na tej wirtualce jako dyski katalogi QNAPa ale okazało się że po godzinie spasowałem, bo albo czegoś nie zrozumiałem albo nie wiem gdzie znaleźć wiedzę jak to zrobić.

Ukłony,
Antoni

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160601
Model serwera: QNAP TS-251+
 
upload_2016-7-28_17-36-55.png

okreslasz tylko ilosc rdzeni i ile ramu max dostanie.

co do 2. pytania :

Link: https://youtu.be/WLLuHZViWtY
 
Bardzo dziękuję za info.
Postawiłem VM z WIN7HomeEdition, problem mapowania dysków sieciowych wydaje się rozwiązany - lecz nie działa na nim internet. Połączenie analogiczne do tego na filmu - switch mostkowy i karta - analogicznie jak na filmie. Przypuszczam że wymaga to może jakieś specyficznej konfiguracji na wirtualce WIN7 ale niestety nie wiem jakiej. Znam się jak świnia na gwiazdach na takich rzeczach jak interfejs TCPIP
 
jak dostales adres IP z routera (a nie z konfuguracji QNAPa) to internet musi dzialac!

PS: ja mam na routerze poustawiane mapowanie IP - Nazwa DNS, dlatego wpisujac \\ts453pro kazdy system wie ze chodzi o adres 192.168.88.251