Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

Pany, na dzień dzisiejszy aktualizacja jest ważna -> trzeba robić.

@VDR czytałeś o zainfekowanych syno itd?
 
dzis na jednym z nas powitalo mnie...
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-04-29 160833.png
    Zrzut ekranu 2021-04-29 160833.png
    155,4 KB · Wyświetleń: 35
Nie było mnie pare dni, ale przeczytałem cały wątek od mojego ostatniego wpisu.
Do tej pory nie zgadza mi się wiele co Qnap oficjalnie napisał - a więc wierzyć iż niebezpieczeństwo minęło jest bezpodstawne i to zwykła głupota. Chyba, że Qnap co innego pisze a co innego łata - bo przecież nikt z nas tego nie wie.

Jeszcze raz przypomnę, iż miałem przypadek aktualnego oprogramowania, wraz z poprawkami z 16.kwietnia - a jednak dysk zaszyfrowany, o dziwo i na szczeście jeden - systemowy. Niestety nowy zaktualizowany MalwareRemover (ten juz po ataku) 4.6.1.1 z 23.kwietnia nic nie wykrył - co utwierdza mnie w przekonaniu ze Qnap dalej nic nie wie. Jak juz tez wspomnialem nie bylo uruchamiane czy korzystane z HBS3 ale tez nie zostal on odinstalowany. Na samym urzadzeniu w ogole procz virtualek nie wiele dziala. Ale no wlasnie. Byl wlaczony myqnapcloud jako ddns i bylo upnp oraz standardowy 8080 reszta a takze dzialajacy wbudowany OpenVpn. Reszta praktycznie powylaczana. Dodam ze tu nie ma co mowic o haslach srednich czy slabych bo w tym przypdku mogli by je lamac tak samo jak ja teraz ich moge.

Troche się zloszcze bo ludzie tu rozne rzeczy pisza. Np. porownują ten sprzet do linuxa i fama niesie. Owszem to jest oparte na linuxie ale nie do konca ma duzo wspolnego z czystą dystrybucja. Jest nagrzebane, nakombinowane i wlasnie cholera co odkryte. Sam stawiałem i utrzymywałem sporo serwerow na bądz czym slacware, ubuntu, debianie czy dawniej redhacie i nigdy nie bylo tyle luk, nigdy nie bylo tyle wlamow, czy az takich wlamow. Nawet na starszych dystrybucjach. A tu potem ktos pisze ze mozna bylo sie spodziewac dziur bo na linuxie.

Na koniec mysle tez ze tak jak w przypadku kolegi ktory wystawil teraz na probe sprzet - to teraz nie zadziala - mysle ze atak juz minal i jakis czas nie wroci. Byla fala i przeszla.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
ja tez mysle ze co innego qnap łatał... to co bylo zrodlem ataku... dziury w apkach to tylko dodatek. qnap wystawiony nadal nie zaatakowany...
 
Nie było mnie pare dni, ale przeczytałem cały wątek od mojego ostatniego wpisu.
Do tej pory nie zgadza mi się wiele co Qnap oficjalnie napisał - a więc wierzyć iż niebezpieczeństwo minęło jest bezpodstawne i to zwykła głupota. Chyba, że Qnap co innego pisze a co innego łata - bo przecież nikt z nas tego nie wie.

Jeszcze raz przypomnę, iż miałem przypadek aktualnego oprogramowania, wraz z poprawkami z 16.kwietnia - a jednak dysk zaszyfrowany, o dziwo i na szczeście jeden - systemowy. Niestety nowy zaktualizowany MalwareRemover (ten juz po ataku) 4.6.1.1 z 23.kwietnia nic nie wykrył - co utwierdza mnie w przekonaniu ze Qnap dalej nic nie wie. Jak juz tez wspomnialem nie bylo uruchamiane czy korzystane z HBS3 ale tez nie zostal on odinstalowany. Na samym urzadzeniu w ogole procz virtualek nie wiele dziala. Ale no wlasnie. Byl wlaczony myqnapcloud jako ddns i bylo upnp oraz standardowy 8080 reszta a takze dzialajacy wbudowany OpenVpn. Reszta praktycznie powylaczana. Dodam ze tu nie ma co mowic o haslach srednich czy slabych bo w tym przypdku mogli by je lamac tak samo jak ja teraz ich moge.

Troche się zloszcze bo ludzie tu rozne rzeczy pisza. Np. porownują ten sprzet do linuxa i fama niesie. Owszem to jest oparte na linuxie ale nie do konca ma duzo wspolnego z czystą dystrybucja. Jest nagrzebane, nakombinowane i wlasnie cholera co odkryte. Sam stawiałem i utrzymywałem sporo serwerow na bądz czym slacware, ubuntu, debianie czy dawniej redhacie i nigdy nie bylo tyle luk, nigdy nie bylo tyle wlamow, czy az takich wlamow. Nawet na starszych dystrybucjach. A tu potem ktos pisze ze mozna bylo sie spodziewac dziur bo na linuxie.

Na koniec mysle tez ze tak jak w przypadku kolegi ktory wystawil teraz na probe sprzet - to teraz nie zadziala - mysle ze atak juz minal i jakis czas nie wroci. Byla fala i przeszla.

To ja mam drugiego Q TS-251, podłączony na neozdradzie - wiadomo, co tam trzeba mieć skonfigurowane, żeby mieć dostęp z zewnątrz... Update'y robię rogularnie i mnie nic nie dotknęło na nim. MR na obu w tym samym czasie wykrył i usunął xtrasy z HBS i.... to wszystko w temacie :p
 
podejrzewam że skończył się atak i tyle
No nie wiem, u mnie cały czas: "Denied access to 1 098 265 packets in the last 24 hours." i to pomimo dodatkowego firewalla na routerze.
Na razie trzymam się dzielnie, backupy porobione, Qnap czysty.
 
Pokaż co tam masz na routerze w firewallu w logach. Bo jak masz na QuFirewallu Denied access to 1 098 265 packets in the last 24 hours to znaczy, że przez router przechodzą jak przez niewidzialną ścianę.
 
Pokaż co tam masz na routerze w firewallu w logach. Bo jak masz na QuFirewallu Denied access to 1 098 265 packets in the last 24 hours to znaczy, że przez router przechodzą jak przez niewidzialną ścianę.
moze PC byc posrednikiem... tak w sumie.
 
Niezbadane są infrastruktury sieciowe ziomków. Ale mimo wszystko logi z routera były by pomocne. Bańka strzałów to sporo.
 
Nie wiem jak zgrać z routera plik z logami. Ale w GUI ma takie info:
IPs Banned 40405 Ranges Banned 1731 Inbound Blocks 2161 Outbound Blocks 98
IP głównie z Holandii i Ukrainy sporo z USA i z 10% reszta świata
 
Masz możliwość blokowania po lokalizacji?
 
w sumie powieniem zacząć być faszystom!

co ma QFirewall wspólnego z QLockerem ? nic !
myśle że pora ukarać QNAPa za nieudolne narzędzia, wszelkie zapytania o QFirewall proszę kierować do helpdesku - od tego momentu nie pomagam z QFirewallem!
 
Jutro piszę do Ubi, jak dadzą przedstawicielstwo to polecę Ci router, taki co działa i blokuje ;P
 
Jutro piszę do Ubi, jak dadzą przedstawicielstwo to polecę Ci router, taki co działa i blokuje :p
Ja od pewnie 10 lat jestem fanem Asusa, nigdy mnie nie zawiódł więc nie widzę powodów aby zawieść jego. :Dumny:Tym bardziej, że mnie Qlocker nie dopadł, być może, że właśnie dzięki Asusowi i jego AIProtection od Trend Micro plus dodatkowemu firewallowi SKYNET. Już sama nazwa wzbudza postrach ;)
 
Ty jesteś w tym mocny, więc możesz więcej powiedzieć. Ja się bawiłem w openwrt i poszedłem w inną stronę, ale widziałem, że jesteś na forum eko one (też tam jestem;p) i to lata, więc -> jesteś ekspertem.

  1. Tak
    3 głos(ów)
    13,0%
  2. *
    Nie
    19 głos(ów)
    82,6%

  3. Kilka
    1 głos(ów)
    4,3%

    To odpowiedź na pytanie odnośnie ataku. Wiem, że nie wszyscy ale chyba nie było tak źle.
Sprzęt wystarcza, dopóki ktoś się nie przedostanie do sieci lub jesteś nieświadomy tego, że ktoś tam buszuje. Ja z racji wygody idę na łatwiznę, bo skończyły mi się czasy, żeby grzebać 24/dobę w sprzęcie, poprawiać cudować. Biorę gotowca, działającego i mam w nosie wszystko. Poza tym (mogę się mylić) ale Gargoyle to L4, a Ubi oferuje już L7. Nie chcę z tego sprzętu robić bóstwa czy coś, ale jest to taki entry level next-gen router. Pewnie będzie do czasu aż ktoś pobuszuje i będę szukał nowego ;p
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos
  2. qlocker
  3. mr1702
  4. xopero
  5. 7z odszyfrowanie
  6. zaszyfrowany dostęp do qnap
  7. zmiana portu
  8. Qinspector
  9. odzyskanie danych qlocker
  10. Logman
  11. active directory
  12. program do backupu
  13. Qmusic
  14. qphoto
  15. klucz szyfrowania
  16. skynet
  17. qfirewall ustawienia
  18. odzyskiwanie danych
  19. ech0raix
  20. qnapcloud
  21. encrypt
  22. port antywirusa
  23. zaszyfrowany serwer
  24. restart NAS przez SSH
  25. brute force
  26. kodi podstawy
  27. 212P
  28. qlink
  29. fotograf
  30. tr004