Pomoc Qmagie i Coral M-2

marekkal

Nowy użytkownik
Noobie
8 Maj 2023
14
-1
1
68
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dzien dobry,
zakupiem QNAP TS-264, szybkie dyski NVME i procesor Coral M-2, aby sobie poprawic.
Mam do obrobki ok. 120 tys zdjec. Stara Picasa windowsowa zalatwiala to dosc szybko, natomiast Qnap miele juz tydzien i jeszcze do polowy nie doszedl. Albo to kompletna porazka, albo ewidentnie cos nie tak robie. tylko nie bardzo wiem co tu mozna zepsuc. Moze sie wszystko wylacza jak tylko zgasze ekran, nie pracuje w tle ?. Prosze o uwagi i wlasne doswiadczenia w temacie.
Pozdrawiam
 
Sprawdź, czy na pewno Qnap widzi Corala. Miałem taką sytuacje, jeszcze "na stole" włożeniu Coral był widoczny, poskręcałem Qnapa zaniosłem do racka, i po odpaleniu systemu "zniknął". Qnap z powrotem na biurko, rozebrałem i poskręcałem ponownie przeniosłem znów do racka już smigał ok.
Powinien być widoczny w 2 miejscach:
Panel Sterowania -> Sprzęt -> Zasoby sprzętowe
QuMagie -> Ustawienia -> QNAP AI Core - jako Google TPU
Tam też widać status Corala, czy pracuje, czy jest bezczynny.
 
Sprawdź, czy na pewno Qnap widzi Corala. Miałem taką sytuacje, jeszcze "na stole" włożeniu Coral był widoczny, poskręcałem Qnapa zaniosłem do racka, i po odpaleniu systemu "zniknął". Qnap z powrotem na biurko, rozebrałem i poskręcałem ponownie przeniosłem znów do racka już smigał ok.
Powinien być widoczny w 2 miejscach:
Panel Sterowania -> Sprzęt -> Zasoby sprzętowe
QuMagie -> Ustawienia -> QNAP AI Core - jako Google TPU
Tam też widać status Corala, czy pracuje, czy jest bezczynny.
Jest widoczny i pracuje, procesor
Sprawdź, czy na pewno Qnap widzi Corala. Miałem taką sytuacje, jeszcze "na stole" włożeniu Coral był widoczny, poskręcałem Qnapa zaniosłem do racka, i po odpaleniu systemu "zniknął". Qnap z powrotem na biurko, rozebrałem i poskręcałem ponownie przeniosłem znów do racka już smigał ok.
Powinien być widoczny w 2 miejscach:
Panel Sterowania -> Sprzęt -> Zasoby sprzętowe
QuMagie -> Ustawienia -> QNAP AI Core - jako Google TPU
Tam też widać status Corala, czy pracuje, czy jest bezczynny.
Niby pracuje, procesor jest bezczynny
bez modelu corala możemy bawić się w zgadywanie
To bardzo proszę pozgadywac
Połączono posty:

Jest widoczny i pracuje, procesor

Niby pracuje, procesor jest bezczynny

To bardzo proszę pozgadywac
Dodam jeszcze, że jak zresetuje serwer to sprawa się posunie parę procent do przodu, jak nie to stoi jak zaklety, ale chyba nie o to chodzi
 
A jak wygląda to w Multimedia Console -> Mechanizmy AI?
W Multimedia Console, możesz ew. spróbować ustawić wyższe priorytety dla indeksowania i generowania miniatur, może to go blokuje.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Zrzut-ekranu-2023-05-30-o-21-06-13.png


Zadanie w QuMagie włączyłem o 18:00. Jest 21:07 i blisko 10%. Priorytet defaultowy. Baza większa niż u Ciebie.
Z całą pewnością coś masz zepsute ;-)
 
Witam!

W uzupełnieniu do tematu.

Zakupiłem Google Coral USB Accelerator

Akcelerator podłączony do serwera Qnap Ts-253Be. Po podłączeniu system wykazywał działanie akceleratora wszędzie, tj. w ustawieniach QuMagie , Panel sterowania, Multimedia Console.

Niby wszystko grało po wskazaniu folderu ze zdjęciami akcelerator wykazywał że pracuje. Jednak akcelerator zwalniał tylko pracę procesora do 28% i nic z siebie nie dawał. Wręcz powodował blokadę rozpoznawania, system z akceleratorem po 4 dniach rozpoznał 15% zdjęć, natomiast bez niego 100% rozpoznane zostało po 2 dniach. (70000 zdjęć) Przeprowadziłem wiele prób uruchomienia akceleratora w tym reinstalacją systemu. Problem zgłosiłem również do pomocy technicznej firmy Qnap, która po analizie logów systemu stwierdziła że w systemie nie ma błędów.

Reklamowałem produkt i przyszedł nowy.

Wyczyściłem pamięć i zapuściłem wszystko od nowa ( indeksowanie, miniatury, rozpoznawanie) . Rozpoznanie 70000 zdjęć trwało 5 godzin i 47 min.

Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Coral
  2. Google Coral
  3. qumagie
  4. qmagie
  5. marekkal
  6. Coral M-2,
  7. System na SD
  8. coral usb
  9. ts-254 procesor
  10. miniatury zdjęć
  11. qnap coral