Pomoc Qmailagent proble z dodanie konta pocztowego

bwnuk

Entry Technician
Q Associate
30 Listopad 2013
59
10
8
45
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam
Potrzebuje dodać kilka kont pocztowych do Qmailagent i wszystko by było zajebiście gdyby nie to że login do konta pocztowego jest inny.
aplikacja nie pyta o zaawansowane ustawienia i chyba dupa będzie z centralizowania wszystkich kont pocztowych.
Jest jakiś "myk" aby to uruchomić miał ktoś już taki problem :(
 
Przerabiałem ten temat. Przez ileś tygodni wałkowaliśmy temat z supportem, wysłałem im mnóstwo maili ze zrzutami ekranu i filmami z pulpitu, odbyliśmy kilka sesji zdalnych. Zauważyłem, że problemu nie ma, jeśli loguję się do QTS jako właściwy użytkownik qmail agenta. Opisałem im to i potwierdzili mi to. Ogólnie jest tak:
Jeśli logujesz się do qmail agent z poziomu QTS, nazwa użytkownika w qmail musi być identyczna jak nazwa użytkownika QTS. Inaczej sorry Winnetou. Odpowiedź supportu:

Developer's expression:
User have to login QmailAgent with same qts account when user has login QTS.
We will add login tip to login page on next version


Odpisałem więc im moim murzyńskim angielskim:

For me, it is useless need to enter a password to qmail agent in QTS. I would have removed it because still need to log in to QTS. Let qmail agent has the same credentials as the QTS user and it will solve the problem. Otherwise, even if written warning, it will be a hurdle. Username and password will be useful when someone login outside the QTS.

A oni mi na to:

Because QmailAgent has login security setting. You need to enter a password to login when choose "Always require a password". If you want to auto login, just disable this feature.
A i jeszcze jedno: Możesz mieć na jednym koncie qmail agent wiele różnych kont pocztowych. Musisz mieć tylko tę samą nazwę użytkownika qmail agent co w QTS, ale oczywiście nazwy użytkownika konta pocztowego mogą być różne. Możesz wtedy wybierać z listy rozwijalnej bieżące konto pocztowe.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmail agent
  2. qmailagent