Pomoc Problem z uprawnieniami/użytkownikami
Dzień dobry,prawdopodobnie podczas usuwania użytkownika lokalnego i tworzeniu użytkownika domenowego o tej samej nazwie (QNAP jest kontrolerem domeny) powstał błąd w konfiguracji użytkowników/uprawnień. Po ponownym zalogowaniu do systemu przez przeglądarkę na konto z grupy administratorów...- ht-partner
- Temat
- problem tylko uprawnień użytkownika
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Spacja w nazwie użytkownika
Po niedzielnej aktualizacji nie można założyc nowego uzytkownika np. "Jan Kowalski". System nie dopuszcza już spacji w nazwie użytkownika. Do tej pory mozna było używac spacji i tak musi pozostać. Jak sobie z tym poradzić?- wojciech.golus
- Temat
- system użytkownika windows
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-231P i kontroler domeny na Windows Server 2019
Witam Mam w sieci qnapa TS-231P, który do niedawna pracował bez domeny. Aktualnie podpiąłem go do istniejącej domeny na windows server 2019 i zaczęły się schody. Qnap widzi grupy i użytkowników domeny, natomiast jeśli udzielę dostępu konkretne,u uzytkownikowi z domeny, to na jego kompyrerze...- scooter31
- Temat
- domeny qnapie server użytkownika windows
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- P
Pomoc Dyski zewnętrzne przy wyłączonym koncie admin
Dzień dobry,jak uzyskać dostęp do folderów z zewnętrznych dysków, gdy wyłączone jest konto Admin? Dokumentacja sugeruje nadanie uprawnień dla katalogu, lecz nie jest to możliwe gdyż tylko Admin może to zrobić. Jakieś sensowne rozwiązanie?Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1670 Model...- peresz
- Temat
- admin color konto uprawnienia użytkownika
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Aktywne "Nie zezwalaj użytkownikowi na zmianę hasła"
Dzień dobry,mam problem który dotyczy tylko jednego użytkownika (użytkownik zwykły nie admin). Zmieniałem dzisiaj jako admin użytkownikowi hasło, ale hasło nie działało w aplikacjach np. QSync zalogowałem się tym użytkownikiem i nowym hasłem na konto przez www i na dzień dobry mam wymuszoną...- fan11
- Temat
- hasła hasło może użytkownik użytkownika
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Bezpieczna udostępnienie, inne niż linki udostępniania?
Witam, mam prośbę o komentarz do rozwiązania, które chcę zastosować. Czy jest to bezpieczne/profesjonalne podejście do zagadnienia.Obecny stan: 1) QNAP673E - użytkownicy logują się przez LAN 2) Brak VPN 3) Możliwe zalogowanie się użytkownika do serwera przez Internet po wpisaniu...- TSQ469
- Temat
- https linki serwera użytkownika
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Nazwa użytkownika a dostęp z Windowsa - poświadczenia
Zauważyłem taką dziwną rzecz a mianowicie to, że jeśli nazwa użytkownika w QNAPie jest taka sama jak nazwa użytkownika w Windowsie, to jest problem przy logowaniu się do zasobów QNAPa. Tzn. otwieram mój komputer, potem z udostępnionych w sieci komputerów widzę QNAPa, chcę na niego wejść i...- maks87
- Temat
- dostęp nazwa użytkownika
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Jak zmienić nazwę użytkownika
Witam,Czy w QNAP nie ma możliwości zmiany nazwy użytkownika lub sklonowania go z poziomu GUI? Czy po prostu nie mogę znaleźć?- AmberosPeros
- Temat
- nowego użytkownika
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Utworzenie użytkownika i dostęp tylko do jednego folderu.
Cześć,chciałbym się zapytać czy da się zrobić tak by dodać użytkownika i dać mu dostęp w FS dostęp tylko do jednego folderu z prawem odczytu?!Aktualnie zrobiłem to tak ze dodałem użytkownika i udostępniłem temu użytkownikowi folder:Chciałbym żeby ten widok był z ścieżki...- _Floyd
- Temat
- color d14841 dostęp folderu użytkownika
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Kopie zapasowe z QNAP na dysku zewnętrznym
Witam wszystkich. Potrzebuję znaleźć jakiś sposób na tworzenie kopii zapasowej do dysku zewnętrznego podpiętego do NAS pod USB. Potrafię zrobić kopię zapasową za pomocą "Menadżera kopii zapasowych", ale ta aplikacja zastępuje stare pliki nowymi zmodyfikowanymi lub dopisuje nowo utworzone. Ja...- krzysiek89
- Temat
- backup color dysku qnap użytkownika
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Qmailagent proble z dodanie konta pocztowego
Witam Potrzebuje dodać kilka kont pocztowych do Qmailagent i wszystko by było zajebiście gdyby nie to że login do konta pocztowego jest inny. aplikacja nie pyta o zaawansowane ustawienia i chyba dupa będzie z centralizowania wszystkich kont pocztowych. Jest jakiś "myk" aby to uruchomić miał ktoś...- bwnuk
- Temat
- agent konta login qmail qmailagent użytkownika
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc share files - dziwne
witam. na calkowiecie czystym, zaktualizowanym dysku utworzylem masowo uzotkownikow user001 - user020 (19 użytkowników) dla każdego został utworzony folder o analogicznej nazwie: user001 - user020 następnie ustworzyłem swojego użytkownika: qrdziel gdy loguję się do panelu administracyjnego NAS...- qrdziel
- Temat
- color folder share użytkownika
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc QSync przesłał synchronzwać 2 PC
WItam,Mam 2 PC w które chciałem synchronzować przez Qsynca na pocztaku działało super. Dane z PC2 synchronizowały sie z NAS oraz PC1. Potem sobie synchronizowałem dane PC1 na PC2 itd. Od jakiegoś czasu zauważyłem że danie nie są synchronizowane w żadną strone. QSYNC APP twiedzi ze jest...- krystianen
- Temat
- qsync tylko użytkownika
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc File Station - brak ikony połączenia ftp.
Cześć,Kombinując z zmapowaniem na Qnap routera z udostępnionymi zasobami (openwrt + pendrive), zauważyłem iż w File Station nie posiadam ikony połączenia ftp. Z czego to wynika? TS-251 z najnowszym build QTS 4.2.- Wezyr
- Temat
- admina połączenia station tylko użytkownika
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu