Qnap AD - uprawnienia

sob_k

Nowy użytkownik
Noobie
23 Październik 2008
6
1
3
Opole
www.ksobolewski.pl
QNAP
TVS-871
Ethernet
40 GbE
Witam, mam pytanie do Wszystkich - czy ktoś spotkał się z takim problemem:
- Qnap działa pod AD - czasami zdarza się (rzadko ale jednak) że nie czyta danych z AD - więc żeby nie restartować całej maszyny ponownie przypinałem do domeny i pojawia się problem z uprawnieniami dla katalogów użytkowników (pulpit i moje dokumenty) - zamienia właściciela i grupy na inne niż były.
- teraz robię inaczej - restartuje samą sambę
Tylko moje pytanie brzmi, dlaczego po ponownym przypięciu do domeny zamienia uprawnienia dla katalogów ?

Dodam jeszcze że korzystam z zaawansowanych ustawień do katalogów (bez opcji ACL gdyż wolę to robić na samym serwerze), najnowszy firmware (chociaż przy nieco starszych też tak było), modele Qnapów to 509 i 809
 
U mnie jest podobna sytuacja, aczkolwiek troszke inna. Mam TS-439 Pro II+, i dwa kontrolery domeny Windows Server 2012 R2. W tym roku już 3 razy zdarzyło się że w budynku brakło prądu na tyle długo UPS nie dał rady podtrzymać serwerów oraz NAS'a. Po wystartowaniu NAS ruszył szybciej niż maszyny z AD i zaczęły się problemy z uprawnieniami, standardowo zawsze w takich sytuacjach (we wcześniejszych latach AD na Windows Server 2008R2) pomagało ponowne wpięcie NAS'a do domeny. Obecnie jednak wszystkie ustawienia uprawnień dla uźytkkowników i grup domenowych znikają (?!), to samo dzieje się z quotami. Czy to normalna sytuacja ?

W udziałach Shared folders na NAS'ie mam Homes w nim podkatalog DOMAIN=Nazwa Domeny a w nim podkatalogi imienne, co ciekawe na tych podkatalogach mam pomieszane uprawnienia np. katalog j.kowalski ma uprawnienia dla a.nowaka itd.