Qnap filmy 4K z HDR

amuzc

Nowy użytkownik
Noobie
25 Kwiecień 2015
9
1
3
42
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam. Przymierzam się do zakupu NASa. Czy jest możliwość że Qnap wypuści przez HDMI na TV filmy w 4K z HDR.
Myślę tutaj o modelu TS-x64 lub TS-664 ewentualnie TS-x73A z dodatkową kartą graficzną.
Do odtwarzania używam KODI.
Może ktoś używa i podzieli się wiedzą na ten temat.
Oczywiście wiem że najlepszym jest dedykowany odtwarzacz. Posiadam NUCa do tego celu i działa świetnie, ale w innym pomieszczeniu chciałbym używać serwera do tego celu.
 
Witam. Przymierzam się do zakupu NASa. Czy jest możliwość że Qnap wypuści przez HDMI na TV filmy w 4K z HDR.
Myślę tutaj o modelu TS-x64 lub TS-664 ewentualnie TS-x73A z dodatkową kartą graficzną.
Do odtwarzania używam KODI.
Może ktoś używa i podzieli się wiedzą na ten temat.
Oczywiście wiem że najlepszym jest dedykowany odtwarzacz. Posiadam NUCa do tego celu i działa świetnie, ale w innym pomieszczeniu chciałbym używać serwera do tego celu.
A nie lepiej zmapowac dyski w kodi i oglądać directplay ? Hdmi proteza to jest. Lub plex postawić serwer na qnap .
 
Napisz coś więcej. Jaki TV? Pytam pod kątem Dolby Vision oraz HDR10+. Jakie audio? Masz sprzęt zdolny do odtworzenia bezstratnych formatów np. TrueHD z Atmos?

QNAP jako player to marne rozwiązanie.

Najlepszą opcją jest moim zdaniem użycie Jellyfin, Plex lub Emby. Ja używam PLEX. Instalujesz sobie na serwerze takie coś w opcji serwer, a na urządzeniach (TV, PC, smartfon etc) playery. Z punktu widzenia użytkownika wygląda to tak jak byś miał Netflix czy Disney+. Samo pobiera postery, okładki itp.

Jeśli jesteś nastawiony na najlepszą jakość AV, to mozesz patrzeć w kierunku odtwarzaczy multimedialnych typu Zidoo, Dune, nVidia Shield. Mam Zidoo i za źródło filmów ma on QNAP w sieci domowej, podłączony jest do TV via HDMI i mam tu pełną kompatybilność z wszelkimi formatami. W opcji pierwszej z apką na TV może być problem z uzyskaniem pelnego TrueHD Atmos, dźwięków z wysokim próbkowaniem... Ale w 99% polecam bo prostota obsługi jest genialna. W domu wyłącznie ja Zidoo używam bo lubię wykorzystywać pełen potencjał 7.2.4, ale żona i dzieci biorą pilot do TV i lecą PLEX na TV.
 
  • Lubię to
Reakcje: guffi i pbxfxo
Nie ,to słaby pomysł.

Zrób tak jak napisał ci @Butler i będziesz mega zadowolony z efektu końcowego.

Tylko na litość .. podłącz sprzęty kablem . a nie po Wifi.
 
@pigers , nie do konca z tym wifi sie zgodzę. Jak podlaczy TV kablowo to jestem przekonany że interfejs w nim jest 100Mbps, a jest to za mało na solidne Remuxy i soft może chcieć transkodować na niższą jakość. Wifi w aktualnych TV daje realne 300Mbps i to będzie szybsza opcja.
Ale... kupiłem do TV TP-Link UE300 i mam po kablu prawie 1000Mbps, to chyba najlepsze rozwiązanie.
 
jestem zdania że TV ma się zajmować wyświetlaniem obrazu ze złącza HDMI i nie przyjmuję innych argumentów/opcji.
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet i abgar
O ile masz playera zewnętrznego. Jak go nie masz to odtwarzasz po sieci. Przeciez nie będziesz podłączał bezpośrednio QNAP via HDMI do TV. To najgorsza opcja.
 
Napisz coś więcej. Jaki TV? Pytam pod kątem Dolby Vision oraz HDR10+. Jakie audio? Masz sprzęt zdolny do odtworzenia bezstratnych formatów np. TrueHD z Atmos?

QNAP jako player to marne rozwiązanie.

Najlepszą opcją jest moim zdaniem użycie Jellyfin, Plex lub Emby. Ja używam PLEX. Instalujesz sobie na serwerze takie coś w opcji serwer, a na urządzeniach (TV, PC, smartfon etc) playery. Z punktu widzenia użytkownika wygląda to tak jak byś miał Netflix czy Disney+. Samo pobiera postery, okładki itp.

Jeśli jesteś nastawiony na najlepszą jakość AV, to mozesz patrzeć w kierunku odtwarzaczy multimedialnych typu Zidoo, Dune, nVidia Shield. Mam Zidoo i za źródło filmów ma on QNAP w sieci domowej, podłączony jest do TV via HDMI i mam tu pełną kompatybilność z wszelkimi formatami. W opcji pierwszej z apką na TV może być problem z uzyskaniem pelnego TrueHD Atmos, dźwięków z wysokim próbkowaniem... Ale w 99% polecam bo prostota obsługi jest genialna. W domu wyłącznie ja Zidoo używam bo lubię wykorzystywać pełen potencjał 7.2.4, ale żona i dzieci biorą pilot do TV i lecą PLEX na TV.
TV 4K ze wsparciem HDR10 chyba bez +. Audio amplituner 5.1 stary ale jary Onkyo tylko z DD niestety bez TrueHD. Ogólnie przyzwyczaiłem się do KODI. PLEXa używałem może jeszcze przekonam się do niego.
Połączono posty:

@pigers , nie do konca z tym wifi sie zgodzę. Jak podlaczy TV kablowo to jestem przekonany że interfejs w nim jest 100Mbps, a jest to za mało na solidne Remuxy i soft może chcieć transkodować na niższą jakość. Wifi w aktualnych TV daje realne 300Mbps i to będzie szybsza opcja.
Ale... kupiłem do TV TP-Link UE300 i mam po kablu prawie 1000Mbps, to chyba najlepsze rozwiązanie.
Miałem KODI na TV (android) i nie byłem do końca zadowolony. Buforowało niektóre filmy. Wszystko spięte kablem. Bardzo prawdopodobne że ma kartę 100Mbps bo nie jest to jakiś najnowszy model.
 
TV 4K ze wsparciem HDR10 chyba bez +. Audio amplituner 5.1 stary ale jary Onkyo tylko z DD niestety bez TrueHD. Ogólnie przyzwyczaiłem się do KODI. PLEXa używałem może jeszcze przekonam się do niego.
Połączono posty:


Miałem KODI na TV (android) i nie byłem do końca zadowolony. Buforowało niektóre filmy. Wszystko spięte kablem. Bardzo prawdopodobne że ma kartę 100Mbps bo nie jest to jakiś najnowszy model.
Mało który tv ma kartę LAN 1000mbps , może 1 by się znalazł, Tv mają Wifi AC które wciąga ten LAN , a mało tego pojawiły się już AX. Proponuje ci tak : Qnap(serwer mediów)+Nvidia Shield = fun . dla mnie każdy soft w tv jest zjebany nawet ten Android , co box to box tylko broń Boże nie brać xiaomi boxów i podobnych wynalazków jeśli kiedyś się zdecydujesz.
 
Mało który tv ma kartę LAN 1000mbps , może 1 by się znalazł, Tv mają Wifi AC które wciąga ten LAN , a mało tego pojawiły się już AX. Proponuje ci tak : Qnap(serwer mediów)+Nvidia Shield = fun . dla mnie każdy soft w tv jest zjebany nawet ten Android , co box to box tylko broń Boże nie brać xiaomi boxów i podobnych wynalazków jeśli kiedyś się zdecydujesz.
A dedykowany NUC intel gen 10 on wspiera 4K HDR i działa ok bo używam. Zawsze te boxy kojarzyły mi się z tym że na początku odtwarzają wszytko a później brak wsparcia i do kosza.
 
A dedykowany NUC intel gen 10 on wspiera 4K HDR i działa ok bo używam. Zawsze te boxy kojarzyły mi się z tym że na początku odtwarzają wszytko a później brak wsparcia i do kosza.
Od siebie polecam Firestick 4k MAX, pytanie tylko czy bedzie to dobrze dzialac z twoimi amplutunerami/glosnikami. To musisz sobie doczytac, ale sam firestick radzi sobie bez problemu z filmami 100gb 4k hdr i inne pierdolansy. Oczywiscie wszystko po wifi ;)
Połączono posty:

No i jak pisali poprzednicy, zapomnij o Qnapie i jego porcie HDMI do ogladania filmmow. Serio nie warto sie z tym kopac.
 
Też mam Intel Nuc, z niego właśnie piszę... Tylko troszkę starszy - Intel NUC 8 gen i5-8259u. Ale to sprzęt który nie da HDR, a wyplucie TrueHD z Atmos to droga przez mękę. Jeśli nie zależy Ci na mapowaniu kolorów oraz dźwięku bezstratnym to będzie ok, kwestia biblioteki którą posiadasz i preferencji obsługi. Bo może klikasz bezpośrednio w pliki odtwarzaczem np. VLC, a może wolisz korzystać z kombajnów typu PLEX, Emby itd. Ja proponuję byś potestował bezkosztowo PLEX na apce TV. Ma tą przewagę że w przypadku problemów z szybkością transmisji lub kompatybilnością formatów, transkoduje tak by można było mimo wszystko płynnie odtworzyć treści, nie jak na KODI. Mam TV Sony (Google TV) i chodzi to wg. mnie super z PLEX. Responsywność wzorcowa, wybieranie głosowe fajnie się sprawdza. I prostota, prostota, i jeszcze raz prostota obsługi - wielka zaleta. Ale jak widać, dużo zależy od softu TV. Jeśli będzie słabo to leć z Zidoo, Dune, NvidiaShield, Firestick itp.
Reasumując, miej QNAP jako bibliotekę, a za pomocą zewnętrznego odtwarzacza multi odtwarzaj filmy, ale sprawdź też apkę w TV bo technicznie Ci to wystarczy.
 
A dedykowany NUC intel gen 10 on wspiera 4K HDR i działa ok bo używam. Zawsze te boxy kojarzyły mi się z tym że na początku odtwarzają wszytko a później brak wsparcia i do kosza.
Nvidia shield wydała model 2015 roku i nadal jest support więc uważam że szacun dla nich. Dlatego ci napisałem ze boxy typu xiaomi omijaj, a jak kolega @Butler Ci napisał jakie boxy brać pod uwagę.no ale jak masz nuc to Walcz z nuc:)
 
Nvidia shield wydała model 2015 roku i nadal jest support więc uważam że szacun dla nich. Dlatego ci napisałem ze boxy typu xiaomi omijaj, a jak kolega @Butler Ci napisał jakie boxy brać pod uwagę.no ale jak masz nuc to Walcz z nuc:)
Jeśli NVIDIA SHIELD to TV czy TV PRO.
 
Raczej PRO - dla bajerów ;P
Jeszcze spróbuję przekonać się do tego PLEXa jako aplikacja na TV. Ogólnie mam postawiony serwer ale jakoś nie polubiliśmy się tak na szybko. Wydaje się takim przeładowanym kombajnem.
 
  • Lubię to
Reakcje: smargul
To masz jeszcze Emby i Jellyfin jak Plex nie leży.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Hdmi
  2. kodi
  3. zidoo
  4. plex
  5. emby
  6. nvidia
  7. qnap 4k
  8. jellyfin
  9. hd player
  10. Nvidia shield