Qnap hs251 połączenie dysku SSD z hdd

plekus22

Nowy użytkownik
Noobie
8 Lipiec 2017
11
0
1
48
QNAP
null
Ethernet
null
Witam

Chciałem zakupić qnap Hs-251 z 2 GB ramu. Mam dylemat odnośnie dysków. Myślałem zainstalować tylko jeden HDD WD Red 3 t. Nie jest mi potrzebny żaden rajd , backup dysku będę robił sobie cyklicznie na zewnętrzny dysk twardy. Moje pytanie brzmi czy można podpiąć jeszcze jeden dysk ale SSD np 250gb. Na co mogę liczyć, czy np system mogę wgrać na ten dysk, czy mogę dodatkowo jakość jeszcze wykorzystać szybkość SSD. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Acha, qnap będzie mi służył typowo do domu. Przede wszystkim muzyka przez scuezzboxa. Oczywiście zdjęcia rodzinne i pewnie wykorzystam HDMI i podpne to telewizora. Mója stara plazma nie ma internetu wiec Będzie jak znalazł.....
 
zainstaluj SSD jako 1 hdd (stanie się przez to dyskiem systemowym)
instaluj programy na 1 hdd (tak QNAP pozwala na instalację programów na innym dysku niż systemowy)

ciesz się z szybszego QNAPa.
 
Czyli system i programy na SSD a dane i wszystko inne na HDD....
czy wydajność jest warta wydania dodatkowych 400zl

A jest możliwość wykorzystania dysku SSD jako pamięci cache
 
Mi chodziło o dysk 250 GB, kosztuje prawie 400zl
Ale może wystarczy 120 - na system i cache?

Generalnie chodzi mi oto czy kupić sam jeden dysk WD Red czy od razu w komplecie dodatkowo ssd......
 
bez różnicy - pobaw sie Q na samym dysku i w międzyczasie zbieraj kase na ssdka

jak kupisz SSD , to zainstaluj Q na tym dysku, a HDD wczyść i dodaj jak dysk nr 2.
 
nowy problem = nowy temat!
Witam.
Czy w TS-251 również system można zainstalować na pierwszym dysku SSD? Jestem na etapie testów i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.
Czy muszę jakąś specjalną partycję robić na na system?