Pomoc Qnap i niewspierany UPS ARMAC H/650E/LED

p2vlo

Nowy użytkownik
Noobie
14 Kwiecień 2020
2
0
1
40
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Posiadam w swoim domku Qnap TS-231P oraz UPS ARMAC UPS HOME LINE-INTERACTIVE H/650E/LED. Niestety nie jest on wspierany przez QNAPa, posiada co prawda złącze USB ale nie jest wykrywany przez NASa. Ponieważ posiadam w swojej domowej sieci komputerek Raspberry pi to postawiłem na nim NUTa i próbowałem podłączyć UPS. Znalazłem nawet teoretycznie sterownik pod niego ale niestety nie działa on prawidłowo, więc dałem sobie spokój z nim.
Pod tego UPS mam podłączone podstawowe urządzenia sieciowe oraz właśnie rzeczonego QNAPa. Zastanawiam się czy istnieje możliwość zainstalowania jakiegoś oprogramowania lub napisanie jakiegoś skryptu, który cyklicznie np. raz na minute pingowałby jakieś moje urządzenie w sieci np. rzeczone Pi które nie jest podpięte pod ups i jeżeli nie będzie one odpowiadać to rozpocznie procedurę shutdown. Zależy mi na tym, aby poprawnie się zamknął i nie obciążał UPS, tak aby jak najdłużej działały wpięte pod niego urządzenia sieciowe.
Wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne i może powodować że QNAP się będzie od czasu do czasu wyłączał jeżeli będzie jakiś problem z siecią, ale jest to rozwiązanie domowe i mogę się przejść i włączyć go.
Czy ktoś może ma to w ten sposób zrobione lub widzi jakieś inne rozwiązanie?
 
Moim zdaniem to głupota ! Lepiej wymienić UPS na coś zgodnego !

Bash:
#!/bin/bash
comp=192.168.88.1
#action="echo DOWN !!!"
action="poweroff"
ping -c 1 $comp >/dev/null 2>&1
if [ $? != 0 ]; then
eval "$action"
fi

wrzuc go gdzies gdzie nie zniknie - np /share/Public
zmień IPka w comp
nadaj prawo wykonania (chmod +x ...)
wrzuć w crontaba - Add items to crontab - QNAPedia
zrestartuj nasa - upewnij się że wpis zostanie w cronie.
 
Niestety wymienić nie mogę, darowanemu koniu się w zęby nie zagląda ;) Na nasie nie ma żadnych kluczowych usług, tylko multimedia. Dlaczego sądzisz, że to głupota? Masz jakiś inny pomysł, oczywiście bez wymiany sprzętu, tylko dysponując tym co się ma.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Armac
  2. qnap i niewspierany ups