QNAP pod sql server dla małej firmy

Witam,

nie znam się na bazach SQL, ale bardziej zastanawia mnie, co znaczy : mała firma ?

Tak się składa, że obsługuję małą firmę od 10 lat. Najpierw był jeden laptop i drukarka po USB.

Za chwilę pojawił się pracownik i... Potrzebny był serwer danych, mała sieć, pojawiły się nowe programy...

W tej chwili jest w sieci 5 komputerów na stałe, czasem dwa / trzy laptopy, do tego trzy drukarki.

I powiem tak : kupisz coś "tanio", to za rok, dwa wymieniasz na nowe, większe, szybsze... Ogólnie mówiąc lepsze.

Zaczynałem od S DS-209 (tak, wiem, Jonasz jestem ;) ), dwa dyski w RAID 1, ale po awarii jednego z nich biuro stało przez tydzień. Dlatego potem był Qnap TS-453A, cztero dyskowy z RAID 5, najpierw z 4 GB RAM, po roku zmienione na 8 GB.

Dwa lata temu przestało to wystarczać, ciągle były narzekania na wolny dostęp do danych, co objawiało się czekaniem na zapis czasem po 2-3 minuty, a pliki nie były duże ( kilka MB). Serwer miał już kilka lat, więc nie było wyjścia : TS-H886, jak chwilę wcześniej wspomniał @Silas, na starcie 16 GB RAM, ale szybko to zmieniłem na 32 GB.

I to po prostu działa :)

Fakt, system siedzi na dyskach M.2 Samsunga, do tego cache na SSD na odczyt. I problemy (narzekanie) się skończyły.

A to ciągle jest mała firma, raptem 5 komputerów, trzy drukarki, dwa switche.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam,

S.

ps. chcesz tani serwer ? Mam TS-651 do zbycia, sprawny 100 %, stawiasz na nim system na dysku SSD (także do wzięcia, Samsung 500 GB, modelu nie pamiętam, ale chyba w wersji PRO), do tego mogę dorzucić 4 dyski po 8 TB Toshiba Enterprises, jeszcze na gwarancji, zero bad sector.

S.
 
tutaj ma być sam serwer SQL , nic więcej nie jest planowane
 
Niby tak, ale jest XXX urzyszkodników, robią się backupy danych, a to jest ważne w każdej firmie.

Nie musi pójść moją drogą, ale podałem pewną alternatywę, może sobie to wziąć do serca i będzie miał pierdyliard problemów mniej...

A jak nie, to będzie, jak zawsze ;)

Pytacie jak ? Sprawa jest bardzo prosta : kupujesz po taniości, niby działa, a za chwile kupujesz jeszcze raz, trochę lepiej, dużo drożej, ale jest tylko trochę lepiej.

W końcu dochodzisz do wniosku, że trzeba kupić sprzęt raz, a dobrze. I kupujesz TS-H886, zamiast TS-253, do tego dyski 8 / 16 TB z pięcioletnią gwarancją, bo nawet te z trzy letnią sypią się często po roku.

Tak, wiem, to wszystko kosztuje...Ale finalnie mniej, niż potem stracony czas na odzysk danych (o ile je mamy), do tego ciągłe pretensje personelu i szefostwa, że tyle wydaliśmy, a to znowu nie działa ...

I kto jest winny ? No my, bo taki sprzęt kupiliśmy. A że dyrekcja nie chciała zatwierdzić zakupu dysków droższych o 10-15 %, bo to już za drogo ? Ależ skąd , to pomówienie :)

S.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
dokladnie, planowany jest tylko i wylacznie SQL
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 253e
  2. Qts hero
  3. ts-253e
  4. QNAP TS-251
  5. ssd raid1 hdd dane
  6. raid1
  7. SQL
  8. S czy qnap
  9. mssql