Pomoc QNAP TS 228 iOS chmura (ownCloud?)

kangurek

Nowy użytkownik
Noobie
22 Październik 2017
10
0
1
34
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam serdecznie.
Jestem nowym (jeszcze szczęśliwym) posiadaczem TS-228.
Potrzebuję utworzyć prywatną chmurę dla iOS. Chciałbym jednak (a może bardziej marzy mi się) chmura z synchronizacją dwustronną (wiem, że z iOS'em może być problem przez ograniczenia samego iOS'a) nie mniej np. iOS wysyła fotki na chmurę, pobierają się też na kompa, na kompie je porządkuję, porządkują się na iOS'e. Qfile odpada bo działa w jedną stronę. Próbowałem z ownCloud, ale no właśnie, albo ja nie umiem, albo coś jest nie tak bo:
- nie mogę dodać domeny do bezpiecznych
- przy lokalnym połączeniu mam problem status.php - server replied:Not Found.
W związku z tym mam prośbę o pomoc, którą moim zdaniem można rozwiązać na dwa sposoby:
1. uruchomić ownCloud...
2. uruchomić na QNAPie inną chmurą zgodną z iOS...

Trochę danych technicznych (jak potrzeba jakieś logi itp proszę piszcie, tylko prosiłbym jednocześnie z instrukcją jak je dla Was zdobyć :) )
- łączę się z netem przez Orange LTE, ale po VPN (otwarte porty, z zewnątrz po FTP jest dostęp)
- router to ZTE MF283+
- QNAP TS-228 firmware 4.3.3 Build 0299 20170901

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
Pozdrawiam
Pozwolę sobie dorzucić logi jakie wyskakują mi powiadomieniach - może to coś zmieni
Kod:
55,"Information","2017-10-25","03:01:11","System","127.0.0.1","localhost","[Swap Memory] Swap Memory is currently been used to free out space for physical memory. When it is required to unplug disk(s) where Swap Partition(s) are located, please unplug them