Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Bartek-

Passing Basics
Beginner
27 Styczeń 2020
15
1
3
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Witam!

Od wczoraj jestem posiadaczem Qnap TS-231p, (kupiłem Qnapa na kopie zapasowe zdjęć i jako chmurę)
uporałem się już z konfiguracją i robieniem kopi zapasowej katalogów z dysku kompa stacjonarnego (NetBak Replicator)
dzisiaj od rana a już jest po czternastej próbuję ustawić chmurę i ręce mi już opadają przeczytałem już wiele tematów na ten temat tutaj na forum i ogólnie w sieci i cały czas brak efektów.
Internet z "UPC" modem "Connect Box"
założyłem konto na "MyQnapcloud" zalogowałem się i z przeglądarki po sieci lokalnej ma dostęp (choć ciągle mi wyskakuje okno logowania "Turbo System" i cokolwiek tam wpisze to błąd, w telefonie zainstalowałem aplikację "Qfine" i po sieci WiFi ma dostęp jak z przeglądarki na kompie stacjonarnym ale jak sieć jest poza zasięgiem to połączenia brak, z artykułów które przeczytałem wywnioskowałem że to będzie wina ustawień w modemie (routerze) i tu zaczynają się schody bo nie wiej jak i ci tam zrobić w artykułach które przeglądałem były opisy różnych routerów ale tego co ja mam z nie znalazłem i tu moja prośba może ktoś ma taki router z takim oprogramowaniem i wie jak i gdzie w tym to poustawiać.

aimages89.fotosik.pl_310_be05c8f47f95ef10.jpg


.
aimages92.fotosik.pl_311_c6fce48bffef24e2.jpg

.
aimages91.fotosik.pl_310_707ef39950126eba.jpg


Model serwera: QNAP TS-231P
 
Coś Ty, ja nawet nie umiem się bić =].

Na szybko wyszukane w necie:
UPC - Pomoc i Obsługa Klienta - Jak skonfigurować usługę Stały Adres IP?

Nie wiem czy w UPC jest możliwość wykupienia publicznego adresu IP na zewnątrz, dla osobę prywatną.

Poszukałbym tej informacji w WAN w routerze.

Czy w związku z tym nie da się u mnie uruchomić prywatnej chmury na Qnapie?
ustawienia routera są tak ograniczone że nawet tam nie mogę znaleźć ustawień WAN
 
No to kicha, szkoda że nie piszą tego w reklamach prezentujących Qnap TS-231p ,
A piszą że to łatwe i proste
""""""
Łatwe budowanie osobistej chmury w przeciwieństwie do usług chmury publicznej, które wiążą się z ograniczeniami miejsca w pamięci i potencjalnymi problemami z bezpieczeństwem danych, serwer TS-231P umożliwia budowę bezpiecznej i obszernej chmury prywatnej, w której masz pełną kontrolę nad tym, jak Twoje dane są używane i przesyłane. Usługa myQNAPcloud zapewnia zdalny dostęp do plików przechowywanych na serwerze TS-231P, a także odtwarzanie i udostępnianie multimediów z modelu TS-231P albo sprawdzanie stanu systemu z dowolnego miejsca. "
"""""

skoro tak by miało być to równie dobrze mogę na kopie używać dysku zewnętrznego usb.
- jestem załamany :'(
chyba trzeba pomyśleć o zwrocie Qnapa .
 
Ogólnie mimo braku publicznego IP możesz się połączyć z Qnapem i jego narzędziami. Po to masz CloudLink, on potrafi mimo bycia za NAT-em połączenie z Twoim Qnapem.

Będzie Ci działał beckUp np. zdjęć. Możliwość połączenia się z FileStation i narzędziami od Qnapa. Ale niestety jak będziesz chciał coś więcej to moze być problem.

Qnap nie ma nic do tego. To tak jak z zakupem auta. Kupujesz i nikt Cię nie pyta czy masz prawo jazdy.

Dodam że jak nie miałem publicznego IP Plex też mi chodził.
 
Dzięki za pomoc!
tak wiem że Qnap nie ma z tym nic wspólnego ale użyłem tego określenia ogólne mając na myśli NAS,
teraz muszę trochę ochłonąć bo od rana z ty problemem walczyłem, a później zabiorę się za połączenie tak jak proponujesz przez "CloudLink"
 
Dzięki za pomoc!
tak wiem że Qnap nie ma z tym nic wspólnego ale użyłem tego określenia ogólne mając na myśli NAS,
teraz muszę trochę ochłonąć bo od rana z ty problemem walczyłem, a później zabiorę się za połączenie tak jak proponujesz przez "CloudLink"
Zadzwoń do UPC i dowiedz sie czy możesz mieć IP Publiczne. Wtedy będziesz wiedział co robić.
 
Dzięki za pomoc!
tak wiem że Qnap nie ma z tym nic wspólnego ale użyłem tego określenia ogólne mając na myśli NAS,
teraz muszę trochę ochłonąć bo od rana z ty problemem walczyłem, a później zabiorę się za połączenie tak jak proponujesz przez "CloudLink"
Zadzwoń do UPC i dowiedz sie czy możesz mieć IP Publiczne. Wtedy będziesz wiedział co robić.


Znalazłem taką odpowiedz:
""Adres IP dla Klientów indywidualnych jest dynamiczny (zmienny), publiczny.
Przydzielany jest przez serwer DHCP.
Dzierżawa adresu IP trwa pewien czas.
Po jej wygaśnięciu adres może ulec zmianie.

Stały adres IP jest dostępny, jako usługa dodatkowa, w ofercie dla Klientów biznesowych.""
 
Zmienny nie przeszkadza, byle by był publiczny. Jeśli tak to jesteś w domu.


To mnie cieszy, tylko co dalej?
jutro koło południa zaczynam ponownie się z tym zmagać!
W wątkach które czytałem przewijało się że na tym modemie od upc (użytkownik prywatny nie biznesowy) wszystko działa idealnie ale nigdzie na pisali jak to zrobili, więc jest iskierka nadziei :)
 
Miałem ten sam problem. Pierwsze co musisz zrobić to sprawdź jakie IP masz. czy jest to IP4 czy może IP6?
Jeżeli masz IP 6 dzwoń do UPC na pomoc techniczną i poproś aby Ci przepieli na IP4.

Jak już będziesz miał IP4 wejdż na na niego i zobaczysz wtedy, że będziesz miał więcej możliwości do konfiguracji:
upload_2020-1-30_2-9-27.png



Wejdź na przekierowanie portów i ręcznie przekieruj porty 8080 443 i resztę. Musisz to zrobić ręcznie poprzez dodanie. Ja zrobisz to z poziomu Qnapa to nie będzie działać.
Jak to wszystko przeklikasz to będziesz mógł się łączyć.
Ja mam tak:
upload_2020-1-30_2-12-22.png

I też mam UPC. W upc nie dostaniesz stałego IP chyba że będziesz miał umowę na firmę. Osobom prywatnym nie dają. Natomiast to IP bardzo rzadko się zmienia.
 
  • Lubię to
Reakcje: Bartek-
@chomik82 Dzięki! właśnie dzwoniłem i mi zmienili na IPv4 teraz mam dostęp do funkcji przekierowania (ale jeszcze nie wiem co tam wpisać? jaki tryb wybrać modem czy router?) gość na infolinii mówił również żebym zmienił i wpisał coś w DMZ aby to wszystko sprawnie działało. - - -popołudniu się za to zabieram, teraz trzeba trochę popracować ;)
 
Zostaw opcje router.
Zmieniasz tylko w tej zakładce zaznaczonej na czerwono. Musisz tam dodać regułę podać port 8080 podać adres Twojego qnapa i będzie działać. Zapewne będziesz miał te porty dodane ale prze qnapa. Natomiast musisz je dodać jeszcze raz ale ręcznie. Taki urok tego routera.

Do DMZ możesz dodać IP swojego qnapa wtedy cały ruch sieciowy jest przekierowany na ten konkretny adres w Twojej sieci. Możesz też tak zrobić.

Jak coś to pisz później. Albo napisz PW to cie pokieruje.
 
Zostaw opcje router.
Zmieniasz tylko w tej zakładce zaznaczonej na czerwono. Musisz tam dodać regułę podać port 8080 podać adres Twojego qnapa i będzie działać. Zapewne będziesz miał te porty dodane ale prze qnapa. Natomiast musisz je dodać jeszcze raz ale ręcznie. Taki urok tego routera.

Do DMZ możesz dodać IP swojego qnapa wtedy cały ruch sieciowy jest przekierowany na ten konkretny adres w Twojej sieci. Możesz też tak zrobić.

Jak coś to pisz później. Albo napisz PW to cie pokieruje.

Chyba zaczęło działać :)

Założyłem konto na „www.myqnqpcloud”
myQnapCloud Chyba raczej działa (po sieci gsm lte) w telefonie zainstalowałem „Qfile” i spokojnie mogę wejść do nasa przeglądać katalogi i robić wszystko. Ustawiłem np. przekierowanie zrobionych zdjęć telefonem do nasa ale nie wiem dlaczego raz działa a raz nie.
Niestety nie wiem co jeszcze jak i gdzie poustawiać aby było bezpiecznie, (bezpiecznie – abym przez przypadek nie pozwolił na dostęp do moich plików obcym osobą) Co zaznaczyć w „publikowane usługi” i czym to skutkuje. Tak że pomału się uczę.

Nigdzie nie mogłem znaleźć opcji aby napisać na PW .
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/qnap-ts-231p-upc-connect-box-brak-chmury.26850/