Pomoc QNAP TS-251+ 8Gb Ram Procesor J1900 (4rdzenie, 4 wątki)

sza

Passing Basics
Beginner
26 Luty 2018
25
1
2
3
Kraków
QNAP
HS-251
Ethernet
null
Hej

Od kilku dni zauważyłem że serwer jakby momentami zamulał działał jak dla mnie prawie idealnie ładnych kilka lat, a teraz chwilami mocno zwalnia.
Logowanie się do niego czasem trwa 5sek a czasem 40sek, ładowanie openhab czy homeassistant na tel jest błyskawiczne lub apka się sypie z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania na odpowiedź.
Nie wydaje mi się żebym aż tak biedaka czymś dogniatał może czas na przesiadkę lub głębokie prace serwisowe?

Wrzuciłem nawet nowego QTS myśląc że to może kwestia jakiegoś błędy w sofcie ale też nie bardzo, obecna wersja oprogramowania systemowego QTS 5.1.5.2645

Co radzicie?

MonitorZasobow.png
CS.png
 
Tak przejście na ARM na pewno ci pomoże!
Bo znalezienie ARM'owych odpowiedników wszystkiego co używasz w ContainerStation nie będzie trywialne brak VirtualStation (bo chyba nie ma) też wpłynie pozytywnie na ogólne odczucia i szybkosć działanai systemu.

A tak na powaznie zdaje sobie sprawę z tego że to zupełnie inna architektura procesora?
 
  • Haha
Reakcje: Pawliko
@sza - albo inwestujesz w coś poważniejszego, albo budujesz coś z PC, możesz kupić gdzieś w kraju lub sprowadzić z Azji, i dostosować oprogramowanie. Alternatywa do obu: pogodzić się z tym, że tak jest w przypadku słabszego urządzenia. TS-251 ma już swoje lata a świat oprogramowania nie stał w miejscu.
 
@sza - albo inwestujesz w coś poważniejszego, albo budujesz coś z PC, możesz kupić gdzieś w kraju lub sprowadzić z Azji, i dostosować oprogramowanie. Alternatywa do obu: pogodzić się z tym, że tak jest w przypadku słabszego urządzenia. TS-251 ma już swoje lata a świat oprogramowania nie stał w miejscu.
Niestety tak jest ale gdzieś widziałem jak wstawiali zamiast Celerona to Pentiuma
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak sprawdzić IP
  2. 264
  3. repozytorium
  4. ts251