Pomoc QNAP TS-469L problem polaczeń Samba

Insdel

Nowy użytkownik
Noobie
15 Wrzesień 2013
4
0
1
37
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam jestem tu świeży, na wstępie chciałbym się przywitać.
ale do brzegu, mam mianowicie problem z nasem wymienionym w tytule w sys logach często pojawia się informacja ze dysk możne zawierać błędy, oczywiście wiele razy je skanowałem, smart nie pokazuje żadnych błędów. dyski to seagate 2tb st2000dm1. W systemie skanowałem seagatetools zmieniałem firmware, błędów brak dalej to samo. Podczas kopiowania poprzez sambe czy http totalcmd qnap się wiesza, wyskakuje info, że nie możne się połączyć, nawet jak chce się zalogować na web, to już nie mogę, muszę odczekać około kilka minut i dopiero włącza się strona logowania, coś na wzór restartowania usług.
Próbowałem już wszystkiego dochodzę do wniosku że przejście z ds213+ na qnap było błędem. serwis qnap to porażka w zasadzie nie istnieje firma x zarejstrowala sobie alias qnap i sprzedaje urządzenia i serwisuje tylko kupione u nich.
Aktualizowałem firmware do 3.8 później 4.0.1 teraz mam 4.0.2 dzieje się dalej to samo;
wchodzę do np katalogu download zaznaczam pliki i chce kopiować na gorze ten pasek zielony znany z win7 powoli się porusza i nagle info że nie może, utracił połączenie i przestaje wszystko działać strona web z zarządzaniem nas wisi, podczas wejścia w jakaś opcje myśli....oczywiście próbowałem powrócić do ostawień fabrycznych i zainstalowałem czysty jeden dysk przekopiowałem na niego dane i kiedy chciałem zgrać sytuacja jak wyżej, dane kopiuje na kilkanaście razy bo nie są uszkodzone tylko tracę do nich dostęp wszystkie firewale wyłączyłem itp...proszę o jakaś podpowiedz, myślę że to coś związane z ta informacja system not clean .......please check disc...

z góry przepraszam za błędy ale uszkodziła mi się klawa i pisze z klawy wielkości pilota tv z przyciskami jak z zx spektrum ; )

pozdrawiam Przechwytywanie.JPG Przechwytywanie1.JPG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
z góry przepraszam za błędy

przeprosiny przyjęte, coś tam udało się "naprawić" :)

Bardzo chaotyczny zlepek myśli, pewno pisany na prędce pod wpływem duuuużych emocji.
Z tego co przedstawiłeś mnie przychodzi na myśl taka sugestia że dysk/i pewno są sprawne, natomiast może występować inny problem sprzętowy: np uszkodzony RAM.

Spróbuj zebrać myśli, rozluźnij się, walnij browara jak trzeba, zacznij zauważać szczegóły takie jak kontrolki na obudowie, pozaglądaj do logów i opisz jeszcze raz wszystko mniej chaotycznie. Może wtedy ktoś zdiagnozuje bezbłędnie "Twoją" przypadłość. Sprawdź dodatkowo jak z połączeniem do konsoli się dzieje.
I bądź dobrej myśli, to załatwia połowę problemów. ;)
 
Ostatnio edytowane:
w sys logach często pojawia się informacja ze dysk możne zawierać błędy
jatko jest z tym wyłączaniem systemu co czytam w logach?

W systemie skanowałem seagatetools zmieniałem firmware, błędów brak dalej to samo. Podczas kopiowania poprzez sambe czy http totalcmd qnap się wiesza, wyskakuje info, że nie możne się połączyć, nawet jak chce się zalogować na web, to już nie mogę, muszę odczekać około kilka minut i dopiero włącza się strona logowania, coś na wzór restartowania usług.
Dysk się wiesza podczas próby odczytu danych

Próbowałem już wszystkiego dochodzę do wniosku że przejście z ds213+ na qnap było błędem.
HAHAHAHA!

serwis qnap to porażka w zasadzie nie istnieje firma x zarejstrowala sobie alias qnap i sprzedaje urządzenia i serwisuje tylko kupione u nich.
Ten sam co dystrybuuje S w Polsce! A po za tym to nie serwis QNAP'a.

Tylko za tego Spectrum'a Ci napisze co masz zrobić.
Ściągnąć QNAP Diagnostic Tool i pobrać logi kernela. Lub przekleić output dmesg'a z konsoli:
Bash:
dmesg > /share/Public/kmsg
 
z góry przepraszam za błędy

przeprosiny przyjęte, coś tam udało się "naprawić" :)

Bardzo chaotyczny zlepek myśli, pewno pisany na prędce pod wpływem duuuużych emocji.
Z tego co przedstawiłeś mnie przychodzi na myśl taka sugestia że dysk/i pewno są sprawne, natomiast może występować inny problem sprzętowy: np uszkodzony RAM.

Spróbuj zebrać myśli, rozluźnij się, walnij browara jak trzeba, zacznij zauważać szczegóły takie jak kontrolki na obudowie, pozaglądaj do logów i opisz jeszcze raz wszystko mniej chaotycznie. Może wtedy ktoś zdiagnozuje bezbłędnie "Twoją" przypadłość. Sprawdź dodatkowo jak z połączeniem do konsoli się dzieje.
I bądź dobrej myśli, to załatwia połowę problemów. ;)

Ola!

Dzięki za odpowiedz w tak krótkim czasie. Hmmm...chaotyczny zlepek myśli powstał w wyniku utraty danych z QNAPA (RAID0), wiec proszę nie dziw się, tym bardziej, że to nie pierwszy raz. Zacząłem wszystko analizować od początku, ram, dyski, ustawienia, postaram się przekazywać na bieżąco, ale test dysku po 2 TB trochę trwa tak samo jak samo inicjowanie w QNAPIE. Mój QNAP posiada 3GB ramu (dodałem 2GB pamięci Samsung DDR3 1333MHz), wczoraj go przetestowałem w laptopie memtestem - brak uwag. Dyski sprawdzone, zresztą w logach w Qnapie nie ma informacji o problemie w postaci badów itp. Zaciekawiło mnie Twoje spostrzeżenie o diodach, bo okazało się ze przez cały czas pracy qnapa dioda zielona miga, wg instrukcji sygnalizuje brak ukończenia konfiguracji choć sam Qnap dzialal, logowanie zarządzenie itp. Wczorajszego dnia postanowiłem zrobić wszystko od poczatku tak jak powinno być (w logach to widać), na razie nas pracuje z jednym dyskiem, żeby skrócić czas samej inicjacji (dyski i tak pracują jako pojedynczy vol).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
w sys logach często pojawia się informacja ze dysk możne zawierać błędy
jatko jest z tym wyłączaniem systemu co czytam w logach?

W systemie skanowałem seagatetools zmieniałem firmware, błędów brak dalej to samo. Podczas kopiowania poprzez sambe czy http totalcmd qnap się wiesza, wyskakuje info, że nie możne się połączyć, nawet jak chce się zalogować na web, to już nie mogę, muszę odczekać około kilka minut i dopiero włącza się strona logowania, coś na wzór restartowania usług.
Dysk się wiesza podczas próby odczytu danych

Próbowałem już wszystkiego dochodzę do wniosku że przejście z ds213+ na qnap było błędem.
HAHAHAHA!

serwis qnap to porażka w zasadzie nie istnieje firma x zarejstrowala sobie alias qnap i sprzedaje urządzenia i serwisuje tylko kupione u nich.
Ten sam co dystrybuuje S w Polsce! A po za tym to nie serwis QNAP'a.

Tylko za tego Spectrum'a Ci napisze co masz zrobić.
Ściągnąć QNAP Diagnostic Tool i pobrać logi kernela. Lub przekleić output dmesg'a z konsoli:
Bash:
dmesg > /share/Public/kmsg
Dzięki za Odp.
Ad1:. Podczas kopiowania tych bardziej istotnych danych, jak się zawiesił szybciej się restartował niż trzeba było czekać na powrót działania...Ad1.JPG Jak widać po powrocie do ustawień fabrycznych nic w logach nie widać.
Ad2:. Co do moich słów pod adresem S miałem na mysli, że nie miałem problemów z 213+, Do Ts-469L skusiła mnie funkcja Xbmc, oraz 4 dyskowa obsługa.
Ad3:. O serwisie się nie wypowiadam jest czy go nie ma, Qnap sprzedaje dużo urządzeń w Polsce, milo by mieć możliwość zapytać kogoś "co jest grane" i za to nie płacić w postaci planu gwarancyjnego.
Ad4:. Spectrum Rulezz!!! Nawiązując do QNAP Diag, zainstalowałem logi przesyłam poniżej, na dalsze testy trzeba poczekać (robią się) :)

Dzieki za support!
Mój QNAP posiada 3GB ramu (dodałem 2GB pamięci Samsung DDR3 1333MHz), wczoraj go przetestowałem w laptopie memtestem - brak uwag.
To żeś wykonał test...
:) Co memtest jest niewiarygodny czy co :) myślę ze kilka godzin testu ramu jest wystarczające! Tyle od wczoraj mogłem. Inicjacja dysków to masakra czasowa, można ja pominąć ale wolałem zęby przetestował wszystko tak jak należy.
 

Załączniki

  • Q131I10713.zip
    23,7 KB · Wyświetleń: 26
Trzeba też wziąć pod uwagę, iż ram może się "gryźć" i w określonych warunkach może to wychodzić ...
Więc zrób jeszcze dodatkowe testy pod tym kątem.
Kiedyś też myślałem o rozbudowie RAM-u ale jak się przyglądam wykorzystaniu przestrzeni to za każdym razem leczę się z tego pomysłu.
 
Trzeba też wziąć pod uwagę, iż ram może się "gryźć" i w określonych warunkach może to wychodzić ...
Więc zrób jeszcze dodatkowe testy pod tym kątem.
Kiedyś też myślałem o rozbudowie RAM-u ale jak się przyglądam wykorzystaniu przestrzeni to za każdym razem leczę się z tego pomysłu.
Ram dołożyłem tylko dlatego ze producent to doradza przy korzystaniu z funkcji HD Station podczas normalnej pracy rzadko kiedy przekracza 600MB.
Skoncze te testy zaczne bez ramu. Zobaczymy :)
 

Mogą Cię zainteresować