Pomoc QNAP TS119 nie podnosi się

michalwy

Passing Basics
Beginner
14 Luty 2010
15
3
3
Płock
QNAP
TS-119/219
Ethernet
100 Mbps
Witam
Dzisiaj zauważyłem że mój QNAP TS-119 nie reaguje wiec go zrestartowałem, i niestety świeci na czerwono status i nie jest dostępny, po sprawdzeniu dysku wychodzi w SMART że coś mu dolega, ale pod windows w jednej partycji są dane (wygląda na system), pytanie czy można z niego odzyskać dane? Nie dawno robiłem Upgrade do najnowszej wersji ale mój Backup jest trochę nieaktualny.
Pozdrawiam i liczę na pomoc:)
 
Jeszcze wrócę do uruchomienia Mojego TS-119 z drugim dyskiem, nadal mruga status i nic, dalej przy probie połączenia z "świeżej " przeglądarki ściąga plik Quick.cgi a nie łączy się, Finder go widzi ale ajk próbuję z niego odpalić przeglądarkę to jest ten sam efekt:upal:
 
Ale on chyba nie jest przeznaczony dla TS-119 tylko dla TS-119P, 119P+, 119PII, choć pamiętam że przed awarią miałem tego QTS4.0.0.? Podeślij mi link do ściągnięciaNiestety nie pomogło próbowałem 4.0.0. i 3.8.0 i nic nie pomaga po restarcie przy probie logowania z przeglądarki ponownie wyświetla się strona auto lub manual konfiguracji? Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Pozdrawiam
 
Rozumiem, ze procesu autokonfiguracji nie da się ukończyć tak?
Więc zróbmy tak... Nowy dysk, który zainstalowałeś w tym serwerze, wymontuj i podłącz do PC. Spod PC usuń wszystkie partycje, aby był czysty i spróbuj ponownie.
Jeśli to nic nie da, to podeśle 'Recovery firmware', który stosuje się w przypadku sytuacji kryzysowych.
 
Włożyłem całkiem świeżego WR RED 3TB którego dzisiaj kupiłem i odpalił bez problemu:D , tylko zastanawiam się dlaczego STATUS cały czas miga?
Teraz tylko jeszcze przekopiować dane z Backupa i skopiować uszkodzony dysk i pomęczyć kopię z odzyskaniem, może się jeszcze coś uda odzyskać:upal:
Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Witam

stary temat ale mam pytanie odnośnie odzyskania zawartości z utworzonych katalogów ponieważ po odzyskaniu kontroli nad ts119p+ zniknęły katalogi przeze mnie utworzone wraz z zawartością a te standardowe zostały i mogę z nich korzystać.
Pytanie jak odzyskać założone przeze mnie foldery z zawartością ?
 
Inicjowałeś od nowa dyski? Jeśli tak to tylko - Rstudio. Za mało przekazujesz informacji - napisz co się stało jaki problem i jak go rozwiązałeś - jakie poczyniłeś kroki - nie jesteśmy wróżkami i nie wiemy co się dzieje z Twoim serwerem. Poza tym jak już widzisz - temat ten jest oznaczony jako rozwiązany - proponuję napisanie nowego tematu z dokładnym opisem problemu (zanim kadra spostrzeże). Polecam też przeczytanie netykiety forum (dokładnie).
 
Qnap przestał być widoczny w sieci jak i dostęp do niego, wyłączyłem a następnie załączyłem przyciskiem zasilania po starcie komunikat zainstaluj oprogramowanie systemowe.
Dysk nie inicjowany postąpiłem zgodnie z opisem odpalenie TS bez dysku odnalezienie poprzez qfinder podłączenie dysku i aż do aktualizacji całego systemu po zalogowaniu miałem dostępne jedynie standardowo założone katalogi z ich zawartością i z moimi danymi w nich
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Firmowe
  2. ts119
  3. status mruga
  4. ts-119p+