Qnap VS-2008 problem

jabolos

Nowy użytkownik
Noobie
16 Marzec 2011
3
0
1
Witam,
mam problem z Qnapem VS-2008, który polega na tym, że rejestrator nie chce się samoczynnie włączyć po przywróceniu zasilania a opcja: automatycznie włącz zasilanie po przywróceniu napięcia w ustawieniach sprzętowych jest aktywna. Aktualizacja oprogramowania niestety nie pomogła.
Czy spotkaliscie się może z takim problemem i możecie cos podpowiedzieć?
Pozdrawiam.
 
Problem rozwiązany. UPS nie jest wymagany, pomogło zaktualizowanie softu.
Mam za to kolejny problem. Dotyczy on modelu VS-2008 jak i VS-2008 Pro. Po podłączeniu kamery Sanyo full HD VCC-HD4600P, wybraniu kodeka H.264, ilości klatek na 25kl/s rozdzielczość 1920x1080 jakości superfine qnap rejestruje obraz z szybkością 8kl/s. Co jest nie tak skoro wg ustawień powinien zarejestrować obraz w 25kl/s i tak też pokazuje w zakładce ustawień kamery?
 
Troche nie na temat. Przepraszam. Sam sie nosze z zainstalowanie systemu monitoringu i szukam opinii o kompatybilnych kamerach. Moglbys napisac jak sie Sanyo sprawuje, koszt, wrazenia itd?

Dziekuje z gory i pozdrawiam
 
Co do Sanyo to sprawuje się bardzo dobrze. Jej zaletą jest to, że ma zintegrowany obiektyw z zoomem optycznym x10. Fajną funkcją jest też to, że możesz do niej podłączyć zewnętrzny hdd w dedykowanej kieszeni Sanyo i nie potrzebujesz wtedy rejestratora. Cena okoł 7 tys. Generalnie jeśli nie potrzebujesz korzystać z regulowanego z poziomu rejestratora zoomu to można kupić coś tańszego.
Testowałem także model Sanyo VCC-HD5400P (kamera szybkoobrotowa ptz z zoomem x10) i też nie miałem z nią żadnych problemów.
Z kamer megapixelowych testowałem także kamerkę Arecont Vision i Iqeye - modeli niestety nie pamiętam i też bardzo dobrze współpracowały z rejestratorem. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać do nich obiektywy. Innymi kamerami szybkoobrotowymi jakie testowałem było Sony SNC-RZ25 i Axis (modelu nie pamiętam). Sony miał zoom x20, Axis x30. Również nie było z nimi żadnych problemów. Jedyną ich wadą była dostępna rozdzielczość 640x480 co na dzień dzisiejszy jest nieraz niewystarczające.
Pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qnap VS-2008