Pomoc Qnap - wodne chłodzenie lub alternatywy.

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 349
2
494
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Widziałem, że kiedyś temat był poruszany, ale generalnie mało tego. Mam TVS-672n, Aktualnie na i9 9900t. Załadowany 5xHDD, 1xSSD, 2x M.2.
Na chwilę obecną, przy otwartej szafce sytuacja z temperaturami wygląda następująco:
awww.pixelsbin.com_images_2020_07_20_5F8FAD67_707C_4D48_B06B_230677DA7FB8c8b018b704646307.png

System chodzi bez obciążenia, a wentylatory systemowe na maxa.
W planach mam zamknięcie „szafki” w której jest NAS - jako, że na nim jest też monitoring, to jest oddalony od RACKa, żeby nikt nie wiedział.
Jak szafkę zamknę, to wtedy temperatura się podnosi, a jak już pozwolę zarządzać Qnapowi prędkościami wentylatorów, to HDD wskakują na 45-49 stopni, bez obciążenia, M.2 nawet na 70, ale wtedy jeszcze były bez radiatorów:
awww.pixelsbin.com_images_2020_07_20_1B25D16C_3FFB_4492_93DE_7A0026F2D24Be41a17cc9fd67ff4.jpg

Teraz pytanie do Was: próbować w jakikolwiek sposób zamontować chłodzenie wodne zamiast tego wielkiego radiatora:
awww.pixelsbin.com_images_2020_07_20_0627B172_D587_44B8_8B15_17FE459DC28C6b1357143adc7154.png

Bo na chłopski rozum, on dokłada swoje dwie cegły do temperatury w całej obudowie, czy olać temat i pozwolić mu pracować w gorącej atmosferze?
Kolejne pytanie - na dyski M.2 są też radiatory z wentylatorami. Jakieś sugestie jak i gdzie je można podpiąć?
Kto mi powie co to jest, bo radiator z procesora sięga do końca obudowy i na tym:
awww.pixelsbin.com_images_2020_07_20_DCA8BD5E_C38A_4560_9A0A_70EE9B6EC505a3354e908f36e9c3.jpg

Jest grubsza warstwa maty termoprzewodzącej.

Pozdrawiam
 
tak przeglądam internety:
chłodzenie nvme/ssd - 2 sztuki + shipping + cło ~500 zł
wymiana wentylatorów obudowy 2 sztuki ~100 zł
pasty ~50 zł
chłodzenie CPU - custom ~xxx zł , raczej setki złotych niż dziesiątki
rurki , adaptery itp ~150 zł
radiator 2x140 ~300 zł

moim zdaniem - juz się nie opłaca uwadniać

wymieniłbym wentylatory obudowy na cichsze, a w szafce poprawił obieg powietrza.
 
Ok. Skąd wysokie ceny m.2? Majfrend sprzedaje po 40 złotych za sztukę z radiatorem, te Jonsbo kupiłem po 3$.
Wentylatory obudowy do akceptacji.
Pasty mam, więc zostaje w kieszeni.
Chłodzenie CPU to problem, bo jest tam bardzo mało miejsca.
Co do szafki - to zabudowa, bez możliwości zrobienia obiegu powietrza, jest w kanałach którymi idzie rekuperacja.
 
Świetne to chłodzenie - nawet rurki się da wyprowadzić.
Nas jest w zabudowie - pod sufitem i przy ścianie. Otwór może być, ale wtedy traci sens chowanie go - tak mi się wydaje.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Majfrendy są uczciwe ;] Masz pojęcie co to to jest to zakreślone na czerwono? Stary radiator przykrywał to na grubej centymetrowej macie termoprzewodzącej.
 
Miedź będzie szybciej przenosiła ciepło - jak jeszcze dasz dobrą pastę i porządny termopad pod ten drugi chip + obieg powietrza to powinno pomóc.
 
Network chip ohohoh. Może się grzać ale powinien mieć dobry przepływ powietrza. Dzięki Mariusz za info! Powinno być dobrze.
Wrzucę na niego mały radiator, jaki dali w zestawie Qnapa do chłodzenia M.2 - będzie pasował.
 
Tak z ciekawości jak pracę? Udało się okiełznać temperatury? Czy po prostu idzie ku jesieni. Ją niestety w ogóle uważam że im nowsze Qnapy tym wyższe temperatury. Obieg powietrza leży i kwiczy. Pewnie też i przez to coraz więcej jest awarii w tych sprzętach.

Też muszę coś zrobić. Dwa małe Qnapy stoją obok siebie stara 219 ma temperatury dysków na poziomie 30-32 stopni a w nowej 351 temperatury pod 50 stopni oczywiście w ciepłe letnie dni
 
U mnie w porządku. Przede wszystkim - zwiększyłem na maxa obroty wentylatorów odpowiedzialnych za wyrzut powietrza z obudowy na zewnątrz. Przedtem sobie pykały na 850, ja zwiększyłem na 2500. Obudowy - radiatory na dyskach M.2 bardzo pomogły, a z kolei ostatnia akcja - wymiana aluminiowego radiatora na miedziany - znowu dała kilka stopni na CPU. Myślę, że nie mogę narzekać - bo to co później robiłem, to sztuka dla sztuki.
 
Panie 219 jest na ARMie to i temperatura systemowa nie jest duża.
Niby tak ale raczej nie systemówka zagrzewa dyski ona jest w normie że tak powiem. Problemem jest brak przejścia powietrza w tej obudowie (brak cugu) czego dowodem jest że przy ściągniętej obudowie temperatura spada a tak być nie powinno. No i też nie spada do akceptowalnej wartości więc to nie jest rozwiązanie ale z kolei wystarczy puścić na to zewnętrzny wiatrak i jest dobrze czego nie można osiągnąć przy obudowie zamkniętej.

Mało tego pragnę dodać że ten mój TS-351 nie jest w pełni załadowany dyskami bo póki mogę to z premedytacją nie wrzuciłem dysku do 1wszej zatoki czyli z zrobiłem prześwit pomiędzy dwoma nvme a dwoma talerzami.

Sprzęt uważam za bardzo przyzwoity tylko ta obudowa do dupy, no ale tak to dzisiaj jest jak coś jest dobre to trzeba zepsuć. Gdyby można było ten model kupić nawet drożej z obudową z normalnymi kieszeniami to bym się nawet nie zastanawiał.
 

Mogą Cię zainteresować