Download Qnapware [ARMv7/TS-x31]

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 213
31
2 324
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Silas Mariusz opublikował nowe elementy w zasobach:

Qnapware [ARMv7/TS-x31] (wersja 0.89) - An Entware port. A modern Optware replacement!

Uwaga
Jeśli używasz Optware lub SSOTS/Logitech Media Server, to przed instalacją Qnapware wyłącz oba programy i przeczytaj poniższa notatkę dotyczącą kompatybilności.

Jak używać?
Po zainstalowaniu, w konsoli FAQ shell zrobić update:
Bash:
opkg update
opkg install mc

*Znane problemy kompatybilności z równoległym Optware
Niektóre programy instalowane z Qnapware, mogą instalować swoją część np....

Czytaj więcej...
 
Super! Mam TS-431 (nie śmiać się - dostałem w prezencie :p ) i w końcu można trochę pogrzebać.

Ale.... nie jestem linuxowcem, choć FAQ shell nie jest mi obcy a i programować potrafię (choć preferuję assembler 6502 :) ), no i mam małą zagwozdkę.

Korzystając z opisu https://forum.qnap.net.pl/temat/qnap-od-środka-czyli-grzebiemy-w-linuchu-jak-sobie-ułatwić.3688/ po pierwsze zainstalowałem MC i idąc dalej chciałem skonfigurować go do moich potrzeb. Oczywiście mam świadomość tego, że struktura folderów Entware troszkę się różni i inny jest skrypt startowy, więc moja modyfikacja pliku Entware.sh wygląda tak:

Kod:
    [ -d "/root/.config/mc" ] && rm -rf "/root/.config/mc"
    mkdir -p "$QPKG_DIR/root/.mc"
    ln -sf "$QPKG_DIR/root/.mc" "/root/.config/mc"

... no i po restarcie serwera nie mam konfigu MC ale.... wystarczy zrobić:

Kod:
sh /etc/init.d/Entware.sh restart

i wszystko działa, a przecież zrestartowanie Entware powoduje faktycznie ponowne odpalenie skryptu startowego, więc czemu nie działa po restarcie, kiedy skrypt ten się wykonuje (bo wykonuje się na pewno).
Nie jest to jakiś wielki problem, ale kombinuję od wczoraj a chciałbym zrobić to dobrze.
 
Tut był pisany pod Optware. Działajcie i napiszcie nowe rozwiązanie dla Qnapware/Entware. Wskazówki macie :)
PS. Zaloguj się do konsoli i wydaj polecenia:
Bash:
OPKG_DIR=`getcfg Qnapware Install_Path -f /etc/config/qpkg.conf`
echo $OPKD_DIR
QPKG_DIR to taka bezpieczna sugestia nazwy zmiennej uciekająca od popularnej QPKG_DIR.
Zwróci ona wynik lokalizacji w której zainstalowany jest Entware.
Wyżej wymienione polecenia z zamienioną zmienną QPKG... na OPKG... poprzedź wspominaną wyżej linijką:
Bash:
OPKG_DIR=`getcfg Qnapware Install_Path -f /etc/config/qpkg.conf`
Dzięki temu symboliczny link powinien działać.
- o ile w nim również zmieniłeś:
Bash:
OPKG_DIR=`getcfg Qnapware Install_Path -f /etc/config/qpkg.conf`
 
Coś kiepska ta pomoc :p
Zmienna QPKG_DIR jest w skrypcie startowym Qnapware (który to nazywa się Entware.sh) prawidłowo pobierana z sekcji "Entware" (a nie Qnapware jak napisałeś) pliku qpkg.conf .
Z resztą, tak jak pisałem wcześniej po ponownym odpaleniu skryptu startowego z shella wszystko działa prawidłowo, więc zakładam że wpisy w skrypcie są O.K. ale dlaczego nie działa to automagicznie po restarcie, skoro wykonuje się ten sam skrypt....
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qnapware An Entware port. A modern Optware replacement!