Pomoc Qsync a Win7

drQwerty

Passing Basics
Beginner
12 Listopad 2011
26
5
3
58
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Jedną z najważniejszych funkcji mojego NASa jest synchronizacja odpowiednich folderów. Dzięki temu nie muszę pamiętać o kopiowaniu na dysk/pendrive plików zmienionych czy dodanych w domu czy pracy.
No i ostatnio pojawił się problem: Qsync na komputerze w pracy, na którym jest Win7, przestał się łączyć z NASem. Na zapytanie do supportu dostałem odpowiedź, że Win7 nie jest już obsługiwany.

Moje pytanie brzmi: czy cofnięcie się z wersją Qsync do odpowiedniej starszej przywróci mi możliwość synchronizacji z Win7? Czy też potrzebne jest też cofnięcie się z wersją Qsync Central na NASie?

Będę wdzięczny za pomoc, najlepiej kogoś, kto to przećwiczył.
 
Super. Do której wersji trzeba się cofnąć? Teraz mam 5.0.1.0319. No i skąd ją można ściągnąć? (grzebię w sieci, ale bez efektu)
 
A wie może ktoś skąd można ściągnąć archiwalną wersję serwera Qsync (czyli Qsync central)? Myślę, że jedna-dwie wersje do tyłu by wystarczyło.
EDIT: Ale Numer! Z niewiadomych mi powodów synchronizacja NAS <->Win7 ruszyła. Co ciekawe, wczoraj ponowiłem próbę instalacji nowszej wersji klienta Qsync 5.0.4 - i wydawało mi się, że bez powodzenia, bo dostałem komunikat, że Win7 nie jest obsługiwany - a tu nagle pracuje Qsync v. 5.0.4.
EDIT2: Na pytanie analogiczne jak powyżej dostałen taką odpowiedź z helpdesku: "serwer Qsync jest połączony z firmware QTS więc jedyna możliwość to downgrade frimware".
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. downgrade skąd
  2. synchronizacja