Pomoc QuFirewall ustawienia dostepnosci tylko w lokalnej sieci

Unicorn

Passing Basics
Beginner
6 Grudzień 2019
14
3
3
54
Praha, Czechy
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Czesc wszystkim, prosze o rade, jak ustawie w QuFirewall - Include subnets only, to oznacza, ze nikt niewidzi tego Qnapa z zewnatrz to znaczy niemozna atakowac i dostepnosc jest tylko z lokalnej sieci?
Bo wciaz moge aktualizowac zegar, firmware itd, to nierozumiem tego, dziekuje za wyjasnienie, przpraszam ale nic takiego nieznalazlem na forum.
Czy oznacza to ustawienie, ze QNAP niemozna latwo atakowac z zewnatrz? Przyznaje sie ze niezbyt chyba zrozumialem tego ustawienia.

Dziekuje za pomoc se zrozumieniem


screen -  2022-02-01 at 10.25.26.jpg
 
Cześć,
z tego co rozumie:
How to Use QuFirewall
Include subnets only

Allows access only to local network sources.
Więc wygląda że blokuje ruch z zewnątrz do nasa. Urządzenia w sieci lokalnej powinny mieć dostęp do niego. A ruch z nasa na zewnątrz jest nieograniczony.
Dziekuje, ja mialem nadzeje ze tak bedzie... niepotrzebuje zeby Qnap mial dostep do swiata, tylko w domu. Choc wciaz nierozumiem, jak on moze robic sobie aktualizacje i zegarek itd... moze to jest poza firewallem?

dziekuje
 
@Unicorn Zwroc uwage ze QUfirewall ma wpisy na blokowanie ruchu PRZYCHODZĄCEGO (source), a nie WYCHODZĄCEGO (destination).
Rozumiesz czy wyjasnic to bardziej?
Tak to rozumiem, ja wiem, tylko po prostu nierozumialem ze potrafi aktualizowac te rzeczy, tzn, zapytac i sciagnac, ale rozumiem.

Chyba dobrze jest ustawione... bardzo dziekuje wam za wyjasneinie
 
Odnośnie blokowania ruchu z qnapa tylko do sieci wewnętrznej niech się wypowiedzą osoby bardziej obeznane. Może wystarczy tylko DNS zmienić na 0.0.0.0 albo Default Gateway (ze zmianami poczekałbym na potwierdzoną informację) na 0.0.0.0?
 
Odnośnie blokowania ruchu z qnapa tylko do sieci wewnętrznej niech się wypowiedzą osoby bardziej obeznane. Może wystarczy tylko DNS zmienić na 0.0.0.0 albo Default Gateway (ze zmianami poczekałbym na potwierdzoną informację) na 0.0.0.0?
Niewiem na czeskim forum kiedys czytalem ze jak mam drugie DNS na routerze ustawione na 8.8.8.8 googla, to na NAS rozniez.. to niewiem.
screen -  2022-02-01 at 13.56.24.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: Kamil84

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. blokowanie
  2. subnets only
  3. Qufirewall blokuje lan ip
  4. QuFirewall
  5. czy aktualizowac firmware 4.3.4