Pomoc QVPN i wydzielenie podsieci dla użytkowników

MasterINC

Nowy użytkownik
Noobie
23 Czerwiec 2022
8
0
1
24
QNAP
TS-859U
Ethernet
1 GbE
Cześć
Czy jest możliwość wydzielenia sieci dla konkretnych użytkowników VPN. Korzystam NASa podłączonego do dwóch różnych podsieci (2 interfejsy LAN)... Utworzyłem serwer QVPN (Qbelt) i chciałbym zrobić tak , że dla jednego użytkownia (dla mnie) po połączeniu przez VPN jest dostęp do obu podsieci (tak teraz mam), a dla całej reszty tylko dostęp do jednej konkretnie wybranej.
 
Takich separacji nie robi się per user, lecz per sieć.
Więc musisz spróbować innych użytkowników puścić innym serwerem VPN.
I np. za pomocą aplikacji QuFirewall zobaczyć czy możesz dodać regułe:
Deny - interfejs: inny serwer VPN - IP range które chcesz wyciąć, protokół Any
 
Takich separacji nie robi się per user, lecz per sieć.
Więc musisz spróbować innych użytkowników puścić innym serwerem VPN.
I np. za pomocą aplikacji QuFirewall zobaczyć czy możesz dodać regułe:
Deny - interfejs: inny serwer VPN - IP range które chcesz wyciąć, protokół Any
Teoretycznie chyba mógłbym zrobić to na drugim serwie VPN i zaznaczyć, że do połączenia wykorzystywany będzie dany jeden interfejs. Ale tu już będzie mieszanie dwoma protokołami...
 
Co prawda nie robiłem takich rzeczy, ale może da się to osiągnąć przez OpenVPN? Tak, po ściągnięciu pliku konfiguracyjnego musiałem dopisywać aby był dostęp do sieci 192.168.1.0, bo defaultowo był tylko do sieci z adresacją VPN (czyli u mnie 10.10.1.0). Mógłbyś spróbować dopisać w pliku konfiguracyjnym dwa adresy sieci do której masz mieć dostęp (np. 192.168.1.0 oraz 192.168.2.0) a dla pozostałych użytkowników tylko jeden.
Czy to zadziała? Nie wiem, nie znam się na tym, ale taki pomysł mi przyszedł do głowy:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn