Pomoc QVR Pro - brak połączenia z kamerą

m1si0

Entry Technician
Q Associate
4 Grudzień 2015
67
1
5
8
38
blog.niteo.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Hej!
Ledwo uporałem się z jednym problemem, a już napotykam na kolejny ;) Po ostatniej zmianie serwera zainstalowałem QVR Pro i chciałem dodać kamery... Dodać dodałem. Ba! Nawet sam znalazł (nie jak wcześniej wszystko ręcznie). Przez 3-5min wszystko śmigało - był obraz z obu kamer i połączenie. Po chwili "brak połączenia". I jedna kamerka działa ok, druga się cały czas łączy... Ktoś miał podobny problem? (obie kamery tego samego producenta Yi Home z Yi-Hack - protokół ONVIF)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1741
Model serwera: QNAP TS-473A
 
Moje Reolinki działają bez stresu. Możesz kamerę wypuścić na świat, to mogę dodać do mojego QVR Pro i zobaczę czy działa.
 
Wyrzucić na świat - sork ne :D

Ale po powrocie z wakacji mam kolejny zonk:
upload_2021-8-19_12-49-51.png


Cały czas "Łączenie". Drugą kamerę też po protokole RTSP mogę dodać jest zielony haczyk przy samej kamerze, ale wywala błąd w Dzaiałanie:
upload_2021-8-19_12-51-29.png


W Surveillance Station tego problemu nie było - obie kamery działały bez zająknięcia po RTSP. Ktoś jakiś pomysł? Czy już taki urok tego?
 
No już nie mam pojęcia co to może być... Znów wszystko działa
upload_2021-8-19_14-53-24.png


Jaka powinna być szybkość transmisji dla 1920x1080? Może jakiś spadek tu jest, czy karta SD nie wyrabia... Nic wysłałem zapytanie do suport'u i dalej będę walczył.
 
korzystałem z kamerek Hikvision i na poprzednim serwerze miałem problem z jedną, co jakiś czas wyrzucała błąd totalnie losowo także ciężko było ustalić przyczynę. Okazało się, że jedna wtyczka uległa uszkodzeniu. Nie wiem jak masz rozciągnięte kable ale może warto by je było sprawdzić czy nie zostały uszkodzone
 
moje kamerki (przez pomyłkę) rozdzielczość 1280x720. Kabli nie ma - wszystko po WI-FI leci ale normalnie przez program / PC działa bez zająknięcia... A i teraz do dnia dzisiejszego śmiga wszystko :)
 
jeśli masz po wifi to ewentualnie kamera może być okresowo zagłuszana przez inne urządzenie i tracić łączność albo po stronie samej kamerki być jakiś problem:s może warto je zamienić miejscami i zrobić test krzyżowy - zobaczysz czy druga kamera w miejscu tamtej fixuje czy też ta fixująca dalej głupieje
 
Do dnia dzisiejszego śmigało, aż jedna odmówiła posłuszeństwa :p Zmieniałem miejscami - nic nie daje. Rozłączają się losowo i diabeł jeden wie gdzie leży problem. Ehh... PS jak już mówiłem na PC czy programie do kamerek YI Home śmigają cały czas i dostęp jest cały czas. Nagrywają także cały czas na SD, ale chciałem zrobić awaryjnie w razie kradzieży kamer zrzut na serwer i na dysk google.
 
musiałbyś mieć robiony beckup w czasie rzeczywistym aby mieć kopie nagrania na dysku googla, bo nie przewidzisz kiedy złodzieje wejdą Ci do domu. Transfer po wifi to porażka, w takim wypadku to tylko i wyłącznie kabel, bo nim zrobi się kopia w chmurze to zajumają Ci serwer i kamerki.

Dwa lata temu znajomy zrobił sobie kamerki, o 23 w nocy włączył mu się alarm wyszedł na podwórko i nikogo nie widać. Nad ranem ok. 5 powtórka ale nikogo nie widział, postanowił sprawdzić nagrania z kamer a tam koleś w nocy przeszedł przez ogrodzenie z drabiną i zabrał 1 kamerkę, a nad ranem wrócił po drugą :lol: czasem kamerki zamiast odstraszać to przyciągają złodzieja
 
  • Haha
Reakcje: m1si0
Hehehe - ciekawa sytuacja :D No ja mam w mieszkaniu to raczej nikt się nie będzie kwapił zabierać jak Twojemu znajomemu :D

Backup nagrań jak najbardziej w czasie rzeczywistym - inaczej tego nie widzę :) 15GB spokojnie starczy na kilka dni nagrań także byłoby ok.
 
no to idziemy krok dalej - mieszkanie = blok = multum sieci wifi a więc masz zagłuszaną kamerkę przez sąsiada który przychodzi i odpala sobie router, który zagłusza Twój sygnał. Jeśli się nie mylę to w momencie gdy jakość połączenia jest za słaba to kamerka przechodzi na zapis na kartę pamięci. Ofc po wbicie jej IP połączysz się z samym urządzeniem bo jest w sieci widoczne ale dla urządzenia sam transfer jest na tyle kiepskim poziomie, że zaczyna lokalnie magazynować nagrania. Jedyna opcja to sprawdzić na jakich kanałach działa kamerka (jeśli w ogóle można jej zmienić kanał), oraz na jakich kanałach rozsiewane jest wifirifi w bloku.
jak martwisz się kradzieżą to zainwestuj w takim system antywłamaniowy :p
ascontent_frx5_2.xx.fbcdn.net_v_t1.15752_9_231539155_125167655a66bdb4ea1dd893ec572b4f4faba8b69.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: m1si0
Wiesz co - możesz mieć rację! Jutro przestawię kanał bo patrzę, a tu jakaś nowa sieć sieje na moim kanale (sąsiada) - jak stawiałem sieć oczywiście ustawiłem wolny kanał. A jak myślisz czy to że gościnną też mam na tym samym kanale może wpływać na jakość "głównej" gdzie podpięte są kamerki?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Surveillance Station
  2. qvr pro problem z kamerą
  3. Hikvision