Pomoc Stały adres IP od UPC i brak łączności przez internet

DejvSiep

DejvSiep

Passing Basics
Beginner
23 Czerwiec 2022
15
1
3
36
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Szanowno Grupo!

Posiadam QNAPa TS-253D oraz internet od UPC. Z uwagi na zmienny adres IP miałem problem z podłączeniem myQNAPcloud do sieci - brak łączności przez internet. Zmieniłem adres IP na stały i mam ten sam komunikat. Jak mogę sobie z tym poradzić ?

Zrzut ekranu 2022 06 23 o 143613
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Zrzut ekranu 2022 06 23 o 145418
Zrzut ekranu 2022 06 23 o 145446


Są zamknięte... Co to znaczy ? i jak je włączyć ?
Połączono posty:

Nie mam pomysłu co z tym zrobić...
 
Rozumie, że to co zamaskowałeś to twój adres publiczny?
1655990961203


Jeśli takt to coś mi nie gra. Wydaje mi się że to co musisz podać to adres qnapa z sieci lokalnej (np. 192...) a poniżej masz 'Zdalny adres IP' tam pewnie podajesz publiczny adres który nadał ci operator.
 
A jak zmienisz na Specific i podasz adres publiczny? Masz tylko jeden router? Możesz dodatkowo przy zakresach portów publicznych podać jakieś wysokie numery zamiast 80 i sprawdzić.
 
Taki

Moim zdaniem to kwestia ustawień ale nie wiem gdzie. Kiedyś wszystko działo super. Potem aktualizacji oprogramowania przestało. Wcześniej miałem modem od UPC ze zmiennym IP i też przestało działać, dlatego zdecydowałem się na stałe IP
Zrzut ekranu 2022 06 23 o 160356

Połączono posty:

Zrobiłem reset QNAP i przez chwile wszystko działo do czasu aż uruchomiły się wszystkie aplikacje. Wniosek ze jakaś aplikacja blokuje mi porty. Macie jakieś pomysły która i jak to zmienić ?
 
Dziwne.. wyłączyłem QuFirewalla i mam wszędzie zielone ale w drugim kompie nie mogę zrobić synchronizacji na Qsync - brak polaczenia z NAS
Połączono posty:

i włączyłem DMZ na routerze i dlatego zaczęło działać ale na drugim kompie wciąż brak połączenia.
 
Dziwne.. wyłączyłem QuFirewalla i mam wszędzie zielone ale w drugim kompie nie mogę zrobić synchronizacji na Qsync - brak polaczenia z NAS
Połączono posty:

i włączyłem DMZ na routerze i dlatego zaczęło działać ale na drugim kompie wciąż brak połączenia.
No ale to jest normalne.
QuFirewall blokował porty po regionie.
W ogole te wskaźniki ....
1655995598125
są o dupe rozbić i nie sugerujcie się tym nigdy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qsync porty
  2. qsync
  3. konfiguracja routera
  4. publiczne ip