Pomoc Synchronizacja, czas systemowy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam,
Spotkałem się z problemem który związany jest zarówno z synchronizacja jak i czasem systemowym.
W czym problem, na jednym TS-410 (wiem ze jest słabszy ale jest) zdefiniowane są zadania czysto archiwizacyjne synchronizacyjne wykorzystujące dostępne systemowe usługi ale co ważne wszystko jest w tej samej lokalnej sieci. Zadania wykonywane są wg crona tak wiec cyklicznie i trwają do zakończenia /raz krótko innym razem długo, zależnie od danych które musi przerobić / Ostatnio dołożona została usługa btsynca i ta zaczęła sprawiać problem. W przypadku gdy wykonywane jest 'inne' planowane zadanie zdarza się ze btsync przekracza limit rescan_interval domyślnie ustawiony na wartość 600 . Qnap ma ustawione synchronizuj czas NTP co godz ponieważ domniemam że potrafi się gubić sie w sieci /zegar systemowy/ gdy jest na max obciążony wykorzystywany ;).
Pytanie , gdzie należałoby szukać przyczyny /może bateryjka zegarka , może coś innego nie psułem qnapa w środku/ lub jak uaktualniać zegar systemowy? Może jakiś pomysł na rozwiązanie ?
Witam ponownie,
trochę to trwało raczej z braku "czasu" ale nadejszła chwila temat rozwinąć i zamknąć.

Trop "/może bateryjka zegarka/" raczej błędnym się wydaje, konieczność częstego uaktualniania czasu systemowego zegara raczej tez nie była konieczna.
U mnie konfiguracja wymaga MD0_DATA - to taki dodatek dla chcących wykorzystać u siebie -
z katalogu

/share/MD0_DATA/.qpkg/BitTorrentSync/.sync

wyleciały wszystkie pliku *.db, po uruchomieniu /restarcie/ dowolnie sprzętu lub procesu usługi btsync zaindeksowały się wszystkie katalogi które były wykorzystywane a problem już nie wytępował.

Dodatkowo Kiedyśœ pytałem gdzie w Qnapie jest konfiguracja dla katalogów synchronizacji wraz z "kluczem" i tez się znalazło to plik sync.dat w wymienionym katalogu.

I na koniec , jeżeli chcesz zmienić aktualizować 'btsync' , na stronie głównej usługi często zmieniają się cyferki, można skorzystać z np z puty a tam jako admin /root/ wykonać kilka linijek

cd ..
cd ..
/etc/init.d/btsync.sh stop
mv /share/MD0_DATA/.qpkg/BitTorrentSync/btsync share/MD0_DATA/.qpkg/BitTorrentSync/btsync
wget http://download-lb.utorrent.com/endpoint/btsync/os/linux-arm/track/stable/btsync_arm.tar.gz
tar xvfz btsync_arm.tar.gz
mv ./btsync /share/MD0_DATA/.qpkg/BitTorrentSync/
/etc/init.d/btsync.sh start

Dla przypomnienia TS410 to wybieramy ARM.
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z synchronizacją czasu