Pomoc Synchronizacja danych z Nextcloud

OswojonaKaczka

Nowy użytkownik
Noobie
17 Czerwiec 2020
8
0
1
44
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 GbE
Cześć ponownie!

Próbuje rozeznać temat udostępniania i synchronizowania danych pomiędzy urządzeniami. Do końca nie odpowiada mi udostępnianie danych w QSyncu, stąd poszukuję innej aplikacji, która mogłaby tym zarządzać. Pierwsza myśl to oczywiście Nextcloud, który mógłbym postawić w kontenerze (na debianie). Zastanawiam się tylko jak się to będzie miało do zarządzania plikami, które są na woluminie NASowym. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane i mógłby podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1320 Build 20200529
Model serwera: QNAP TS-231P
 
dopinasz wolumeny do kontenera nextclouda i tyle
Bash:
docker volume create nextcloud_config
docker create \
  --name=nextcloud \
  -e TZ=Europe/Warsaw \
  -p 7443:443 \
  -v nextcloud_config:/config \
  -v /share/CACHEDEV3_DATA/UDZIAŁ/:/data \
  --restart unless-stopped \
  linuxserver/nextcloud
jak potrzebujesz więcej wolumenów to linię -v /share/CACHEDEV3_DATA/UDZIAŁ/:/data \ powielasz wg potrzeb
Bash:
  -v /share/CACHEDEV3_DATA/Users/WSPOLNY/WYDRUKI/:/data/PDF/ \
-v /share/CACHEDEV3_DATA/Fotki/:/data/FOTO/ \
wada ? docker musi pracować jako user który może zmieniać te pliki .. w qnapie do admin (chyba ze ktoś przerzeźbił to dobrze - to inny user).
 
Dzięki za odpowiedź!

Nie mam tylko pojęcia co masz na myśli mówiąc "docker" - mógłbyś to rozjaśnić? Jestem na etapie, w którym w ContainerStation stworzyłem po prostu zwykłą maszynę Ubuntu. Czy chodzi o stworzenie jakiejś innej maszyny, czy ten kod mam wykonać na maszynie?

Wybrałem tę opcję:
ai.imgur.com_jSnBTQd.png
 
Dzięki za solidny materiał, zrobię tak jak tutaj przygotowałeś. Rozumiem, że Portainer mogę zainstalować z tego poradnika QNAP Container Station + Portainer ? :)
Ostatecznie poległem na postawieniu bazy danych MySQL/MariaDB, za każdym razem przy tworzeniu kontenera wyświetla się poniższy błąd. Nie chcę stawiać nextclouda na SQLite, bo nie ma to sensu przy wielkości plików, którymi chce zarządzać.. Czy masz jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

ai.imgur.com_L7LU3wC.png

Ostatecznie znalazłem obraz MariaDB dla architektury ARM i udało się ogarnąć serwer bazy danych i poprawnie skonfigurować Nextclouda! Dzięki za poradnik.
Jedna wątpliwość - po zalogowaniu (tak samo jak u Ciebie) nie widzę moich udziałów, które definiowałem przy tworzeniu kontenera, tylko jakieś domyślne pliki wygenerowane przez Nextcloud.. Gdzie znajdę moje pliki?
 
Dzięki! Udało mi się wczoraj przez noc powalczyć z tym i już moje foldery pięknie widzę w nextcloudzie :) Na sam koniec chciałbym jeszcze podpiąć domenę pod NC. Przekierowana już jest na adres IP i mogę się podłączyć po niestandardowym porcie. Nie ogarniam jedynie lets encrypt w dockerze.. Czy trzeba robić jakiś nowy container żeby stworzyć taki certyfikat?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nextcloud portainer