Pomoc Transkodowanie...

scandal37

Nowy użytkownik
Noobie
15 Marzec 2014
5
1
3
46
Bydgoszcz, Poland
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam. Czy ktoś wie jak ominąć konieczność transkodowanie bezpośrednio na QN? Skonwertowałem sobie filmiki na komputerze do formatu identycznego jak ten , który tworzy opcja transkodowania i wrzuciłem na QN. Miniaturka się zrobiła, ale odtwarzanie nie działa tak jak powinno... nadal wymaga VLC. Przy fimiku skonwertowanym via QN działa bezpośrednio...
 
Hmmm.. skoro robi to QN, to jednak robi to jakimś mechanizmem, który wiąże (w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób) plik video, z plikiem transkodowanym (który jest de facto MP4 - skoro mam filmiki w takim formacie transkodowanie zajmuje miejsce i traci kompletnie sens, prawda?). Sposób transkodowania łatwo podejrzeć w ssh progrmem htop - ffmpeg z parametrami. Czy brak takiego obejścia jest oficjalnym stanowiskiem helpdesku (czy jak to się tam nazywa)? Mając ponad 1000 filmików w albumie rodzinnym z wielu lat nie wyobrażam sobie transkodu na QN... Niemniej dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli będę mógł w czymś pomóc - z pewnością to zrobię.
 
Hmmm.. skoro robi to QN, to jednak robi to jakimś mechanizmem, który wiąże (w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób) plik video, z plikiem transkodowanym (który jest de facto MP4 - skoro mam filmiki w takim formacie transkodowanie zajmuje miejsce i traci kompletnie sens, prawda?). Sposób transkodowania łatwo podejrzeć w ssh progrmem htop - ffmpeg z parametrami.
Robiłem dokładnie tak jak piszesz ... cholera wie gdzie on to sobie łączy ...

Czy brak takiego obejścia jest oficjalnym stanowiskiem helpdesku (czy jak to się tam nazywa)?
Nie jestem w żaden sposób związany z firmą QNAP, zarówno finansowy jak i jakiolwiek inny.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Hmmm.. skoro robi to QN, to jednak robi to jakimś mechanizmem, który wiąże (w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób) plik video, z plikiem transkodowanym (który jest de facto MP4 - skoro mam filmiki w takim formacie transkodowanie zajmuje miejsce i traci kompletnie sens, prawda?).
Transkodowany materiał jest do pliku spełniającego wymogi strumieniowania przez sieć nałożonych przez inżynierów QNAP'a i/lub inne wymagania stosowane w architekturze Web. Jeśli uważasz, że Twój materiał nie wymaga ponownego transkodowania i jest gotowy do strumieniowania w sieci to zgłoś ten problem w Supporcie opisując jako błąd.

Sposób transkodowania łatwo podejrzeć w ssh progrmem htop - ffmpeg z parametrami. Czy brak takiego obejścia jest oficjalnym stanowiskiem helpdesku (czy jak to się tam nazywa)?
W udziale sieciowym utwórz katalog Transcoded i Non-transcoded. Do obu katalogów wrzućcie ten sam plik, z tym, że zadanie kodowania drugiego zastopujcie.
Porównajcie dokładnie zawartość obu katalogów, a jeśli to konieczne całego udziału sieciowego oraz miejsca w których znajdują się katalogi (chyba) @Transc... czy jakoś tak.
Baza/index skonwertowanych materiałów zapisany jest pewnie gdzieś w pobliżu lub bazie danych odpalonej na SQL'u MariaDB.

Musicie pokombinować chłopaki na własną rękę skoro VLC jest dla Was przeszkodą.
 
Nie jestem w żaden sposób związany z firmą QNAP, zarówno finansowy jak i jakiolwiek inny.
Nie zrozum mnie źle... codziło mi o to, czy dany temat poruszałeś z HD QN, czy Twoja odpowiedź była wynikiem tylko własnych doświadczeń. Rozumiem, ze to drugie?
Musicie pokombinować chłopaki na własną rękę skoro VLC jest dla Was przeszkodą.
Trzeba będzie kombinować... VLC jest przeszkodą, bo nie każdy format działa, nie na każdym systemie, a dodatkowo - zdecydowanie wolniej.
 
U mnie działa strumieniowanie w multimedia station plików przerobionych na komputerze dodatkiem do kodeka DivX a mianowicie DiviX Converter. Format wyjściowy ustawiam na mp4 H.264, AAC a rozdzielczość 1280x720 / 640x480 . Potem tylko skopiować na serwer i bez problemu odtwarzać można :)