Pomoc TS-112 i kamera HikVision DS-2CD2012-I

tolobie

Nowy użytkownik
Noobie
8 Wrzesień 2013
2
3
3
124
Białystok
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Proszę o pomoc. Na stronie QNAP zawierającej sprzęt zgodny z TS-112 w ogóle nie jest wymieniona marka kamer HikVision. Z testu niedrogich kamer ip opublikowanego w PC Formacie wynika, że model DS-2CD2012-I tego producenta jest godny zainteresowania, ale nie chciałbym wydać niepotrzebnie kasy nie wiedząc wcześniej, czy to zadziała z moim TS-112. Chodzi mi o wykorzystanie mego TS-112 do monitoringu posesji przy domu jednorodzinnym. Może jest ktoś z forumowiczów, kto może doradzić mi cokolwiek doradzić.
Dane techniczne tej kamery znajdują się np. tu - HikVision DS-2CD2012-I • www.kamery-ip.com
 

Załączniki

  • Test-zewnetrznych-kamer-IP-wg-miesiecznika-PC-FORMAT-styczen-2014-3191.pdf
    2,2 MB · Wyświetleń: 60
Dziękuję bardzo za błyskawiczną i co najważniejsze pozytywną odpowiedź. Sam bym do tego nie doszedł. Raz jeszcze serdeczne dzięki!
Podana przez Ciebie kamera jest zgodna ze standardem ONVIF (Open Network Video Interface Forum). A więc musi działać. ONVIF jest protokołem umożliwiającym zestawienie różnych producentów CCTV IP razem ze sobą. QNAP również wspiera ONVIF.
A jeśli potencjalny sprzedawca tej kamery na moje zapytanie odnośnie jej działania lub nie z moim TS-112 stwierdza, iż "Model HikVision DS-2CD2012-I jest kompatybilny z modelem QNAP TS-112 po zakupieniu licencji Surveillance Station Pro", za 55 USD za jedną licencję, a na kolejne moje pytanie odnośnie działania lub nie z wersją standardową programu Surveillance Station dodatkowo stwierdza "Nie ma gwarancji poprawnego działania", to wskazuje, że jedynie chce mnie naciągnąć na niepotrzebny zakup tej licencji, czy może rzeczywiście coś w tym jest? Biorąc bowiem sam na logikę to zagadnienie, to wydawało mi się do tej pory, że rozszerzona licencja programu wchodziłaby w grę wówczas, gdybym chciał zamontować więcej, aniżeli dwie kamery, czy też może się mylę w tym względzie. Bardzo proszę o dodatkowe wyjaśnienie...
 
Rynek CCTV jest pełny krętaczy. Zwłaszcza tych, którzy ściągają badziew z Chin. Troszkę inaczej to wygląda ze sprzętem z Korei czy Taiwanu gdzie specyfikacje są rzetelne.

W takim razie jak kamera którą posiadam jest zgodna ze standardem ONVIF jak ją skonfigurować?
Wybierając ONVIF.

Jaki model wybrać przy konfiguracji?
5096.png


Przeczytaj: Jak skonfigurować kamerę AXP CC1280H4I36WOn-K w Stacji monitoringu
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus