Pomoc TS-1677XU-RP problem w trakcie rozszerzanie RAID5

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
141
79
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Hej koledzy. Napotkał mnie spory kłopot. Pacjent toTS-1677XU-RP. Miałem na nim RAID 5 na 8 dyskach 10Tb. Dyski okresowo sprawdzane, wszystko działało. Dokupiłem 9 dysk. Zrobiłem jego pełny test, jest ok. Standardowo chciałem go podłączyć to istniejącej macierzy, ale wyskoczył komunikat że "Nie można rozszerzyć woluminu -serwer-. Pula pamięci:1. Nie można zmienić rozmiaru systemu plików." Pojawił sie komunikat że system plików nie jest czysty (czy jakoś tak) i należy go sprawdzć. Sprawdziłem. Ale nie wiem dlaczego po sprawdzeniu odmontowało mi RAID5 i pojawiła się informacja "failed to check file system for volume -Serwer-. Storage pool:1". Straciłem więc dostęp do swoich plików.
Jednym słowem. Ratunku! Mam nadzieję że nie straciłem danych... Co teraz? Nic więcej nie klikałem, QNAP włączony

qnap 1.PNG

qnap 2.PNG
 
Głupio mi tak odpowiadać, ale nie wiem o czym mowa i gdzie te komendy miałbym sprawdzać. Do tej pory nie wychodziłem W QNAP poza obręb podstawowych funkcji w QTS.

Kliknięcie jak poniżej "sprawdź" nie przynosi rezultatu.
qnap 3.PNG
 
Zrobiłem HelpDesk. Napisałem praktycznie to co powyżej. W odpowiedzi dostałem info bym włączył SSH, i w HelpDesku wpisał ticket, mail, i udzielił pozwolenie na zdalny dostęp. I tak przed chwilą zrobiłem. Całe szczęście koledzy mi pomogliście kilka dni temu gdy zastanawiałem się jak zdalnie poza domem się zalogować.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Storage pool 288 is full.
  2. pula pamieci
  3. dysk m2