TS 199P II MyCloudNAS

virtualfan

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2013
45
19
8
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
100 Mbps
Witam,
próbowałem potestować wbudowaną funkcjonalność udostępniania plików poprzez MyCloudNAS. Wszystko niby ładnie i pięknie działa, ale..
No właśnie. Idea moja była taka: udostępnienie muzyki, filmów i zdjęć dla rodziny i znajomych. Skonfigurowałem wszystko kreatorem, powłączałem opcje "Prywatny", ustaliłem kod dostępu i testowo dodałem jednego użytkownika - siebie (poprzez stronę MyCloud NAS, bez VPN). Niestety... :(

1. Dostęp do udostępnionych zasobów był swobodny, nie trzeba było podawać ustalonego kodu dostępu (poza music station, która wymagała logowania, ale loginem i hasłem użytkownika NAS, nie ustalonym kodem dostępu),
2. Dostęp do zasobów mieli także inni, zdefiniowany w NAS użytkownicy pomimo, iż nie zostali oni dodani jako użytkownicy tej usługi,
3. Po wyłączeniu usługi w NAS... dalej była ona aktywna ! :/ . Co więcej, nie mogę skasować ustalonego wcześniej kodu dostępu - przy jego skasowaniu wyrzucany jest błąd, że pole nie może być puste <wsciekly>

Dodam, że mam wgrany najnowszy firmware.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii? Chętnie wysłucham każdej konstruktywnej podpowiedzi i skorzystam z pomocy.
Jak na razie zniechęciłem się do dalszych prób. A szkoda, bo jest to obiecująca funkcjonalność.
 
Sorki, właśnie zauważyłem swój błąd - chodzi oczywiście o TS 119P II