Pomoc [TS-212P]Brak nagrywania po wykryciu ruchu z kamery VTVision VIPC-BO2MVN

iwi

Passing Basics
Beginner
31 Grudzień 2014
14
3
3
32
Kraków
QNAP
TS-x12P
Ethernet
1 GbE
Witajcie.

Kamerkę konfigurowałem na różne sposoby i ciągle nie nagrywa po wykryciu ruchu.
W S pracowała poprawnie, QNAP wykrywa ją jako NVT Onvif.
Próbowałem ją ustawić na protokołach tcp/udp, ale nijak nie chce działać, natomiast na ONVIF ProfileS chodzi obraz, ale nie ma nagrywania po wykryciu ruchu. W kamerce jest włączona detekcja ruchu oraz wybrany obszar.
2015-02-12 09_56_16-QNAP-IWI-Surveillance Station.png - tak to mniej więcej wygląda.
Gdzie można jeszcze szukać błędu?

Szkoda mi kamerki, bo rewelacyjny ma obraz a cena przystępnie rozsądna. Kamera w nocy widzi praktycznie tak samo jak w dzień czego nie mogę uzyskać na innych kamerach
 
Identyczny problem miałem z Foscamem, ale tam nagrania alarmowe są wrzucane po FTP. SS Pro masz w wersji 5.0.2 ? W moim przypadku przyczyną było to, że gdy kamera logowała się na serwerze FTP, z którego korzystał SS Pro na QNAPie, podstawiany był publiczny adres IP QNAPa. SS Pro oczekiwał na adres lokalny i gdy FTP "widział" adres zewnętrzny uwalał połączenie.
 
Witajcie.
Testowałem z wszystkimi ustawieniami i niestety nie działa po wykryciu ruchu.
Kamerę zdemontowałem i zamontowałem HIKVISION'a kamerę dostępną w spisie. Niestety mimo, że działa wykrywanie ruchu nie odbywa się prawidłowo. Na zewnątrz byle co uaktualnia ruch, a najśmieszniejsze jest to, że mimo, że jest ustawione żeby nagrywał na 30sek przed wychwyceniem ruchu to i tak start nagrywania jest opóźniony.
Przykład:
W pierwszym planie samochód zaparkowany. Kamera rozpoczyna nagrywanie w chwili, kiedy ktoś odjeżdża samochodem, a nie ma nagrania jak do niego ten ktoś wsiada.
Testowane już 3 tydzień. Zwiększenie czułości powoduje praktycznie nagrywanie ciągłe a i tak zdarza się, że "prawdziwego" ruchu nie łapie.
Ponieważ kamera jest obrazowo gorsza od tego VTVisiona dlatego wracam do starej kamery i włączam nagrywanie ciągłe - to chyba jedyny sposób na dobry monitoring. Rejestratory mają w takim razie coś, co prawidłowo sobie radzi z wykrywaniem ruchu a NAS jest tylko namiastką rejestratora i te protokoły nie działają jak należy.