Pomoc TS-228 recovery mode?

4wheeldrive

Nowy użytkownik
Noobie
14 Grudzień 2019
3
1
3
37
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
To mój pierwszy temat na forum więc witam wszystkich raz jeszcze.
Zakupiłem używany oraz uszkodzony qnap ts-228. Zdarza mi się czasem naprawiać różne sprzęty elektroniczne dlatego pozwoliłem sobie spróbować bo przyda mi się takie urządzenie. Niestety póki co poległem na braku możliwości uruchomienia trybu recovery. Podejrzewam uszkodzenie firmware ponieważ brak z nim komunikacji a dioda zasilania mruga nieprzerwanie. Czy ktoś może sprzedać patent na przejście w tryb recovery? Póki co żadna kombinacja przycisku reset i zasilania nie zadziałała.
 
Przy uruchamianiu brak. Tylko przy wyłączaniu jeden długi ale to raczej nic nie da. Chyba, że nie czekałem dostatecznie długo.
Trochę przekopałem internety i wychodzi na to, że ten model nie posiada bootmode ani żadnego trybu w którym w razie awarii można flashowac uszkodzony firmware. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy do tego modelu dostępne są wsady aby samemu z użyciem programatora zmienić zawartość pamięci? Posiadam odpowiedni sprzęt gdyż wykonuję takie usługi ale w sterownikach samochodowych. Sęk w tym, że jeśli tutaj jest tylko ten 4gb flash emmc i w nim jest wszystko to nawet jeśli uda mi się go zaprogramować to potrzebny sprawny wsad. A jeśli jest bios w typowym spi to tym łatwiej i warto spróbować.
Bios jakiego poszukuje siedzi zapewne w 24C04 a wersja mojej płyty to QX42 V1.2 ktoś jest w posiadaniu takiego biosu?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tryb recovery