Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

dawid.w

Nowy użytkownik
Noobie
2 Marzec 2023
8
1
3
38
QNAP
TS-x30
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry!
Po ponad 2 latach bezproblemowego użytkowania NASa TS-230 pojawił się problem, z którym nie mogę się uporać. Sam jestem sobie winien, bo omyłkowo wyłączyłem komputer w trakcie instalacji aktualizacji oprogramowania do urządzenia...wyjąłem dyski i próbowałem resetu - bez efektów. Wyjąłem i włożyłem z powrotem baterię - bez efektów.
Znalazłem taką instrukcję do przywrócenia fabrycznego firmware: USB Firmware Recovery Guide for TS-328, TS-x28A series, TS-x30 series and TS-x33 series NAS. Zrobiłem USB boot disk, na którym znalazł się obraz z procedury (https://download.qnap.com/Storage/tsd/fullimage/F_TS-XA28A_20190917-1.3.0.img) i postępowałem zgodnie z opisem:
  1. Connect the USB flash drive to rear USB port of the NAS.
    64843215c2ff2fc5110a800b5374e5eb.png
    7a0abf2d4c0e0b049a42e85da852495b.png
  2. Press and hold the USB copy button or reset button and then press Power button to power on the NAS.
  3. Keep holding the USB copy button or reset button till you hear a beep sound and then release it.
    6b5994e45de0c4d8b8bf9f30e9cef56f.png
    3d7879384f081afed6deba0a4adcc2ad.png
    5.1. For models TS-128A/TS-228A/TS-328/TS-130/TS-230:
    a. Once you hear 3 short beeps, it means the firmware recovery is being started. If not, please power off the NAS and redo it with the above steps 4 to 6.
    b. After the firmware recovery is done, you will hear a long beep and then NAS will be shut down automatically. (Note: If you hear two long beeps or the NAS does not shutdown after 5 minutes, the firmware recovery might fail. Please redo the process again.)
Puszczam przycisk USB copy po pierwszym sygnale, ale dalej nie pojawiają się 3 krótkie sygnały, które by sygnalizowały rozpoczęcie procesu recovery.

Jak żyć?
 
nie żałuj siły w ten reset - często ludzie za słabo go wciskają
i czy na pewno zrobiłeś dobrze usb-disk wg instrukcji ?
Cześć, dzięki za odpowiedź!
Wydaje mi się, że wystarczająco mocno - czuję że ten przycisk mechanicznie został "kliknięty". USB disk robię według instrukcji, ale nie mam "do czego" się odnieść, żeby porównać...
 
czuję że ten przycisk mechanicznie został "kliknięty"
okej

USB disk robię według instrukcji, ale nie mam "do czego" się odnieść, żeby porównać...
z tego co widzę - to zwykła partycja FAT32 - zobacz czy są pliki
czasami jest foch na pendrive'a - użyj innego naprawdę badziewnego małego pendrive'a .. serio - takie gówniane 1 czy 2 GB

i tylko proforma wspomnę, wciskamy do czarnego portu USB 2.0
 
okej


z tego co widzę - to zwykła partycja FAT32 - zobacz czy są pliki
czasami jest foch na pendrive'a - użyj innego naprawdę badziewnego małego pendrive'a .. serio - takie gówniane 1 czy 2 GB

i tylko proforma wspomnę, wciskamy do czarnego portu USB 2.0
Próbowałem z 3 różnymi pendrajwami (wliczając w to jakieś 1GB sprzed 15 lat) - bez efektu.
Po zakończeniu działania Rufusa widzę takie okno:
1677750176894.png

Po podłączeniu tak przygotowanego pendrajwa mój system operacyjny (Winows) nie widzi go wcale...
 
W ramach szukania rozwiązań awaryjnych, zastanawiam się jakie mam opcje. Czy jeżeli kupię nowe urządzenie, to po jego uruchomieniu i umieszczeniu w nim dysków z poprzedniego dane zostaną zachowane?
 
Dobra, mam odpowiedź na moje zgłoszenie. Pierwszy to odpłatna diagnostyka i naprawa w Holandii, drugi to to skorzystanie z autoryzowanego serwisu dystrybutorów QNAP w Polsce, czyli EPA Systemy i Konsorcjum FEN.
Mam wstępną wycenę z serwisu polutowani.pl: Koszt programowania układowego w naszym serwisie jest w kwocie między 400 zł netto (492 zł brutto) a 600 zł netto (738 zł brutto). Zakładam, że w serwisie autoryzowanego dystrybutora będzie podobny koszt.
Przed chwilą zamówiłem nowy TS-233 za 850 zł. Jak przyjdzie, to trzymajcie kciuki za powodzenie migracji na TS-233.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. gselectronic
  2. ts 228a
  3. aktualizacja oprogramowania - qnap t-231
  4. firmware recovery
  5. firmware for ts 109
  6. TS-109 firmware
  7. GSelectronics
  8. aktualizacja firmware
  9. firmware
  10. aktualizacja ssg
  11. przycisk reset
  12. ts-228A
  13. u-boot
  14. George2002