Pomoc TS-231P i kontroler domeny na Windows Server 2019

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

scooter31

Nowy użytkownik
Noobie
22 Marzec 2022
6
2
3
46
QNAP
TS-x31P
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam
Mam w sieci qnapa TS-231P, który do niedawna pracował bez domeny. Aktualnie podpiąłem go do istniejącej domeny na windows server 2019 i zaczęły się schody.
Qnap widzi grupy i użytkowników domeny, natomiast jeśli udzielę dostępu konkretne,u uzytkownikowi z domeny, to na jego kompyrerze wyświetla monit o podanie hasła. Niestety to domenowe nie działa. Nawet jak założę użytkownika lokalnego to i nadam mu uprawnienia do folderu to jest tak samo. Prawa są a dostać przez eksplorator się nie da.
Coś robię nie tak? Oprogramowanie w wersji 5.
 
qnap i ten PC muszą być w domenie (no chyba jasne ?)
na qnapie masz włączyć zaawansowane ACL (no opisane w linku)
i z poziomu domeny Windows możesz kontrolować dostęp do katalogów w QNAPie

ta wiem - średnio intuicyjne i słabo opisane.
 
Rozumiem. Ale jeżeli spróbuję dodać do konkretnego komputera w sieci, to wtedy nie zadziała?
Jak już pisałem: na qnapie widzę użytkowników domeny oraz lokalnych qnapa. Nawet jeśli użytkownikom przydzielę uprawnienia to nadal nie mogę wejść z maszyny w domenie do folderu.

Spróbuję zastosować poradę w linku i napiszę co i jak.
 
na qnapie masz włączyć zaawansowane ACL (no opisane w linku)
Nie jest to wymagane aby dostać się do zasobów QNAPA przez użytkownika domenowego. Ułatwia tylko dodawanie uprawnień z poziomu Windowsa ale ja temu nie ufam.
Ale jeżeli spróbuję dodać do konkretnego komputera w sieci, to wtedy nie zadziała?
Nie dajesz uprawnień na komputer tylko na użytkownika.
na qnapie widzę użytkowników domeny oraz lokalnych qnapa. Nawet jeśli użytkownikom przydzielę uprawnienia to nadal nie mogę wejść z maszyny w domenie do folderu.
Musisz mieć spełnione te warunki:
1. Komputer jest w domenie i zalogowałeś się na użytkownika domeny (np. domena.local\czesio)
2. QNAP jest podłączony do domeny i ma wskazane prawidłowe DNS na serwer AD
Bez tytułu2.png

3. Data i czas na QNAPIE oraz Komputerze nie różni się o więcej niż 5 minut od czasu na serwerze domeny.
4. Nadałeś uprawnienia użytkownikom domenowym do udziałów (domena.local\czesio itp.)
Bez tytułu.png
 
  • Love
Reakcje: Silas Mariusz
Wygląda na to, że wszystko rusza. Dziękuję bardzo za pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie.

Podobny temat tylko z innej beczki: czy z windows server 2003 sprawa udostępniania wygląda tak samo?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Podobny temat tylko z innej beczki: czy z windows server 2003 sprawa udostępniania wygląda tak samo?
Generalnie tak ale jeśli masz gdzieś jeszcze serwer AD na Windows Server 2003 to masz zajebiście silną psychikę - ilość dziur która tam została jest większa niż ilość dziur w nowym ładzie :p
Nie wiem jak bardzo wstecz QNAP jest kompatybilny z AD (czy poziom kontrolera domeny ma znaczenie).
 
Psychika wytrzymuje, tylko sprzęt powoli idzie na szrot :)
Ale sporo rzeczy mam do przerzucenia na nowszy kontroler, więc zaczynam od folderów sieciowych.
PS: Mogę śmiało potwierdzić że z MS 2003 działa. Trochę zabawy, bo mając już folder na qnapie, trzeba nadpisać uprawnienia. Co nie zmienia faktu, że wielkie dzięki za pomoc. :p
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Niestety mam ten sam problem , domena AD na windows 2022 + qnap TS-469U - nie jestem w stanie sie dostać na żaden katalogu udostępniony użytkownkiem domenowy.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Domena
  2. kontroler domeny
  3. domenowe
  4. nie widzę qnap przez vpn
  5. domena smb